Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw po raz 35!

Coś i dla amatorów
W Skierniewicach, Stolicy Nauk Ogrodniczych, już po raz 35. odbywa się Święto Owoców, Kwiatów i Warzyw. Ta dwudniowa impreza corocznie przyciąga wielu zwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, do Skierniewic przybyli profesjonaliści związani z branżą ogrodniczą, aby skorzystać z poradnictwa świadczonego przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa. Mogli oni także zapoznać się z bogatą ofertą firm działających na terenie kraju, a oferujących maszyny i urządzenia wykorzystywane w uprawie i ochronie roślin.
Corocznie miasto we wrześniowy weekend jest także tłumnie odwiedzane przez hobbystów-działkowiczów chcących podpatrzeć najnowsze trendy na rynku kwiaciarsko-owocowo-warzywnym. Okazją do tego była nie tylko zorganizowana w hali OSiR (ul. Reymonta) wystawa, lecz także liczne stoiska na kiermaszu oferujące rynkowe nowości. W tym roku nie zabrakło stoisk szkółek oferujących materiał ozdobny i sadowniczy, w tym licznie coraz modniejsze na działkach pnącza i mało znane gatunki sadownicze jak suchodrzew czy aktinidia.

Pracownicy Instytutu Ogrodnictwa, w dawnej siedzibie Instytutu Warzywnictwa przy ul. Konstytucji 3 Maja, zorganizowali także warsztaty dla najmłodszych, między innymi układanie kompozycji z kwiatów, pogadanki o pszczołach i ich roli oraz robienie figurek zwierząt z warzyw i owoców. Bardziej zainteresowana młodzież mogła także podziwiać owady w skali makro.

Skierniewickie święto jest od lat również miejscem licznych wystaw artystycznych i akcji charytatywnych. Imprezie towarzyszą także występy kabaretów i zespołów pieśni i tańca oraz wieczorne koncerty.

Zapraszamy również do naszej Galerii. 

DŁB

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Kujawsko-Pomorskiem powstaną nowoczesne targowiska
Następny artykułW 2011 r. spadło spożycie soków w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.