Strona główna Tagi Sympozjum

sympozjum

Sympozjum KUPS: wczoraj i dziś rynku soków

W Wiśle (woj. śląskie) trwa jubileuszowe, dwudzieste Międzynarodowe Sympozjum Krajowej Unii Producentów Soków. Sama organizacja skupiająca branżowych producentów powstała wcześniej, w 1993 roku, zaś międzynarodowa ranga tych spotkań datuje się od III Sympozjum, które miało miejsce w 1999 r. w Rytrze. Okrągła rocznica dorocznych spotkań ludzi i firm sektora przetwórczego jest okazją do przypomnienia obrazu rynku soków sprzed dwudziestu lat i próbą zinterpretowania bieżącej na nim sytuacji.

XX Międzynarodowe Sympozjum KUPS

Krajowa Unia Producentów Soków spotyka się jutro na swoim dorocznym sympozjum, które ma już dwudziestoletnia tradycję. W trakcie trzydniowego spotkania przewidziano trzy bloki tematyczne wystąpień i dyskusji w gronie ekspertów z różnych krajów.

Sympozjum w Chinach – kontrakty i Jedwabny Szlak dla jabłek

W Yangling (prowincja Shaanxi) w Chinach w dniach 10-16 października odbyło się pierwsze międzynarodowe sympozjum na temat jabłek (International Apple Symposium).

Rok na plusie

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków swoim wieloletnim zwyczajem podsumowała mijający sezon  na XIX Międzynarodowym Sympozjum.  KUPS istnieje od 1993 r. (od 2004 r. pracuje jak o samodzielna organizacja branżowa). Obecnie zrzesza 43 członków wspierających – to około 60% krajowego rynku soków, nektarów i napojów owocowych (SNN) oraz warzywnych, około 70% produkcji krajowego zagęszczonego soku jabłkowego (ZSJ) i z owoców innych gatunków, 70%-90% eksportu tych koncentratów. W swojej strukturze ma Sekcję Producentów Zagęszczonych Soków owocowych (SK) oraz Dobrowolny System Kontroli (DSK) soków i nektarów.