Strona główna Tagi Szacowanie szkód

szacowanie szkód

1,5 mld złotych pomocy suszowej; wnioski od piątku

Rząd podjął decyzję o przekazaniu 1,5 mld złotych. - To największa w naszej historii kwota przeznaczona na pomoc rolnikom, których gospodarstwa poniosły straty w wyniku suszy – poinformował w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wnioski można składać od piątku 14 września.

Pomoc suszowa już we wrześniu – dla gmin, które podliczyły straty

Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa, protokoły dotyczące szacowania strat spowodowanych suszą dostarczyło do tej pory do wojewodów tylko niespełna 700 gmin, na ponad 2 tysiące szacujących straty. W związku z tym przygotowywane są rozwiązania, dzięki którym rolnicy z tych gmin, które dostarczyły podliczone protokoły do wojewody, będą mogli już we wrześniu skorzystać z pomocy suszowej. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie rolników, których straty przekraczają 70 procent.

KRIR na temat wypłaty pomocy dla poszkodowanych przez suszę

W związku z wnioskiem Podlaskiej Izby Rolniczej, zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa w kwestii wypłaty pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę.

Ministerstwo ponawia apel o szacowanie strat suszowych

Do tych rolników, którzy jeszcze tego nie zrobili minister rolnictwa ponownie apeluje o jak najszybsze wystąpienie do samorządów z wnioskami o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę.

MRiRW apeluje o zgłaszanie strat suszowych do końca przyszłego tygodnia

Po apelach ministra rolnctwa rośnie liczba komisji ds. szacowania strat spowodowanych suszą w rolnictwie - informuje resort.

Powołano już 1359 komisji szacujących straty suszowe

Dotychczas w gminach zagrożonych suszą powołano 1359 komisji szacujących straty, spośród których obecnie aktywnie działa 1326 komisj - poinformował resort rolnictwa.

Ardanowski: susza jest, a komisje nie działają

Susza jest ekstremalna, a komisje nie działają. Tak być nie może – podkreślił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas swojej pierwszej konferencji prasowej. Szef resortu zwrócił uwagę, że komisje szacujące straty pracują na razie w mniej niż 10 procentach poszkodowanych gmin.

Szacunki strat

Według stanu na 2 sierpnia br. 622 komisje zakończyły już prace. Komisje działały lub działają w 1127 gminach.

Komisje nadal szacują straty

Według najnowszych danych 50 komisji zakończyło prace związane z szacowaniem strat powstałych wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Szacowanie strat spowodowanych przymrozkami będzie łatwiejsze

MInisterstwo rolnictwa poinformowało, że w kwietniu została w resorcie powołana „Grupa Zadaniowa do spraw monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie”. Jej pierwsze posiedzenie odbyło się 11 kwietnia, a więc jeszcze przed falą przymrozków.