Powołano już 1359 komisji szacujących straty suszowe

Dotychczas w gminach zagrożonych suszą powołano 1359 komisji szacujących straty, spośród których obecnie aktywnie działa 1326 komisj - poinformował resort rolnictwa.
Z ich danych wynika, że do 4 lipca liczba poszkodowanych gospodarstw przekroczyła 42,5 tysiąca. Natomiast powierzchnia upraw dotkniętych klęską wynosi ponad 781,8 tysięcy hektarów, z czego prawie 18 tys. hektarów dotyczy powierzchni działek, na których szkody wynoszą powyżej 70%.
 
Jak podaje resort, w niektórych województwach – np. podkarpackim czy wielkopolskim komisje pracują we wszystkich gminach, podczas gdy w mazowieckim na 314 gmin komisje są na razie tylko w 185.
 
W środę Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa poinformował, że susza, choć w niektórych regionach uległa złagodzeniu, nadal utzrymuje się na obszarze całego kraju i dotyczy wszystkich 14 monitorowanych grup i gatunków roślin uprawnych.
 
Źródło: MRiRW, PAP

1 KOMENTARZ

  1. Tylko się pytam w TV ładnie pięknie dać rolnikom bo susza tylko komisję powołać.

    Ja do Gminy a oni mi mówią że w gminie nie ma suszy bo tak se powiedziały PUŁAWY. Dotyczy sadów drzewka na M9 więdną, wiśnie nie wyrośnięte bo sucho. A oni nie zaliczają sadów tylko zboża do SUSZY.
    NO masakra !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.