Strona główna Tagi Toma seeds

toma seeds

M jak malinowe

Odmiany malinowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów zarówno w kraju, jak i za granicą. Zwolennicy tego segmentu odmian doceniają ten wyjątkowy, delikatny smak pomidora, który nęci również wspaniałym aromatem. Firmy nasienne, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, wprowadzają nowe odmiany pomidorów. W artykule przedstawiłam nowe kreacje pomidorów malinowych zaprezentowane podczas 16. edycji Dni Ogrodnika w Gołuchowie.

Papryka na nowy sezon

Podczas licznych imprez plenerowych, zorganizowanych jesienią ub. r. firmy hodowlano-nasienne prezentowały swoje oferty, polecając odmiany warzyw do uprawy w obecnym sezonie. Poniżej krótki przegląd najnowszych lub najbardziej interesujących, według hodowców, odmian papryki do uprawy pod osłonami z ofert wybranych przedsiębiorstw.

Podkładka dla papryki

Podczas VI Małopolskiego Święta Warzyw (we wrześniu w Pobiedniku Wielkim) na stoisku firmy Toma Seeds prezentowano nowe rozwiązanie dla gospodarstw specjalizujących się w uprawie papryki – podkładkę Brutus F1 (hodowli Gautier Semences).

Dzień Otwarty w Opatówku

6 września w gospodarstwie Jolanty i Artura Martysiaków w Opatówku koło Kalisza odbyło się spotkanie zorganizowane przez firmy Toma Seeds Tomasz Marasik oraz Fertyga.

Papryka, ogórki, oberżyna – czyli propozycje do tuneli…

…zaprezentowano podczas spotkania zorganizowanego pod koniec listopada ub.r. w Pobiedniku Wielkim.

Odmianowe show na południu

Na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim 2 września odbyła się V edycja Małopolskiego Święta Warzyw − impreza organizowana przez władzę gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Region ten jest jednym z zagłębi warzywniczych w Polsce. Uprawy warzyw zajmują powierzchnię około 3000 ha.

Odmiany pomidorów na nowy sezon

XIV Dni Ogrodnika Targi Międzynarodowe, które odbyły się we wrześniu w Gołuchowie k. Kalisza, ze względu na udział większości firm hodowlano-nasiennych obecnych na polskim rynku, były dobrą okazją do przyjrzenia się odmianowej ofercie, m.in. pomidorów uprawianych pod osłonami oraz do zapoznania się z propozycjami tych przedsiębiorstw polecanymi do produkcji w przyszłym sezonie.