Free Porn
Strona główna Tagi Tunele foliowe

tunele foliowe

Wybieramy tunel foliowy do ogrodu

Materiał Partnera
Tunele foliowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych szklarni. Są tańsze, lżejsze i łatwe do zamontowania. Jeśli marzysz o wydajnej uprawie warzyw i owoców, tunel pomoże Ci w zapewnieniu optymalnego mikroklimatu. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego namiotu do upraw.

Ogórki w tunelach

Andrzej Anczewski (fot. 1) specjalizuje się w produkcji pomidorów i ogórków w tunelach foliowych. W prowadzonym przez siebie gospodarstwie w miejscowości Mały Rudnik pod Grudziądzem w bieżącym sezonie uprawiał ogórki w cyklu wiosennym, zaś na jesień w tunelach planował posadzić pomidory.
 

Na miarę potrzeb

Stawiane w ostatnim czasie tunele foliowe o stalowej konstrukcji charakteryzują się wysoką stabilnością i wytrzymałością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Duża kubatura zapewnia odpowiednie warunki klimatyczne dla uprawianych roślin. Poniżej propozycje wybranych firm dla producentów warzyw pod osłonami.
 

Nowoczesne tunele foliowe

W ostatnich latach zauważa się wyraźne zmiany w technologii uprawy pod osłonami, dotyczące konstrukcji tuneli foliowych. Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne budowane obiekty muszą być stabilne, wytrzymałe na śnieg i wiatr. Szerokość nawy powinna ułatwiać wykonywanie prac mechanizacyjnych, a duża kubatura obiektu zapewniać roślinom odpowiednie warunki. Przedstawiciele czterech wybranych firm przekazali mi podstawowe informacje i zalecenia, dotyczące obiektów do uprawy warzyw.

Dzień otwarty w firmie Haygrove

W sobotę 24 października firma Haygrove zorganizowała Dzień otwarty w siedzibie firmy w Nowej Wsi Książęcej koło Kępna.

Paprykowy potentat

Irena i Marek Gorzałczany z Nowego Brzeska k. Krakowa od ponad 20 lat specjalizują się w uprawie papryki czerwono- i żółtoowocowej w nieogrzewanych tunelach foliowych, tzw. igołomkach. Ze względu na monokulturę uprawy, zdecydowali się na szczepienie roślin. W połowie lipca odwiedziłam gospodarstwo, by zobaczyć, jak przebiega tegoroczna uprawa tego warzywa.

Zima nadchodzi

U nas bez dramatycznych zjawisk, zaskakujących zmian. Dzisiejszej nocy mieliśmy lekki mróz, dzień zapowiada się pogodnie dzięki wyżowej cyrkulacji. Za to od piątku ma padać – deszcz ze śniegiem i śnieg.
Na południu i zachodzie nie jest tak spokojnie.