Free Porn
Strona główna Tagi Unia euroazjatycka

unia euroazjatycka

Rosja: bez świadectwa – do 5 kilogramów

Przez rosyjską granicę państwową można obecnie wwieźć najwyżej 5 kilogramów owoców lub warzyw. Rosja zharmonizowała swoje prawo z obowiązującym w Unii Euroazjatyckiej.

Unia Euroazjatycka: Więcej informacji na etykietach

Producenci żywności w krajach Unii Euroazjatyckiej rozważają przyjęcie prawnego obowiązku zamieszczania na etykietach towarów informacji o warunkach technicznych i standardach technologicznych w jakich wytworzono dany produkt.

Grzyby z rodzaju Monilinia sp. – jak im zapobiegać?

W związku ze zmienionymi od 1 lipca br. przepisami Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG) dotyczącymi wymagań fitosanitarnych przewidzianych dla owoców z rodzajów: Malus spp., Prunus spp., Pyrus spp. przeznaczonych na eksport WIORiN Bydgoszcz przekazał zalecenia odnośnie działań mających na celu zapobieganie i ograniczenie występowania grzybów z rodzaju Monilinia sp.

Wybór żywności jako broni przeciw UE był sporny

Wybór, by produkty żywnościowe stały się główną bronią w wojnie na sankcje między Rosją i Zachodem, okazał się problematyczny - oceniają naukowcy z renomowanej rosyjskiej uczelni RANChiGS w swoim kwietniowym raporcie. Jak wskazują, rosyjskie embargo raczej nie zaszkodziło krajom UE.

Obniżka ceł na warzywa

W ślad za zapowiedziami władz Federacji Rosyjskiej o projektach obniżenia ceł wwozowych na niektóre warzywa, Euroazjatycka Komisja Ekonomiczna podjęła inicjatywę zmierzającą do ustabilizowania cen produktów – orzeszków ziemnych, fig, brokułów, kapusty brukselskiej i kalafiora. 
 

Merkury będzie ścigał kontrabandę

Merkury (w starożytnym Rzymie – posłaniec bogów, bóg handlu, kupiectwa, zysku, celników, ale tez złodziei) dał swoje imię także rosyjskiemu systemowi ewidencji świadectw fito- i weterynaryjnych wprowadzanych przez Rossielhoznadzor od marca bieżącego roku. Ma obowiązywać w pozostałych krajach Unii Euroazjatyckiej i ukrócić kontrabandę towarów z państw objętych rosyjskim embargiem.

Chile zainteresowane współpracą z UAE

Rząd i sfery gospodarcze Chile są zainteresowane rozwojem współpracy z Unią Euroazjatycką. Celem może być strefa wolnego handlu.

Powstanie unijna inspekcja fitosanitarna

Rzecz dotyczy Unii Euroazjatyckiej. Ostatnie rozmowy specjalistów w sprawie powołania wspólnego organu mającego zająć się sprawami fitosanitarnymi odbyły się 24 marca.

Będą cła?

Jest kolejny poważny głos z Kazachstanu postulujący wprowadzenie ceł na wewnętrznych granicach państw Unii Euroazjatyckiej. Tym razem takie oczekiwanie wyraził dyrektor Instytutu Badań Makroekonomicznych O. Chudajbergenow.

Granica, która łączy (?)

Rosyjski Rossielhoznadzor stale odnotowuje napływ nielegalnych produktów żywnościowych na terytorium Rosji poprzez Białoruś. Rosjanie zarzucają Białorusinom, że wwożone z UE produkty po ich przejściu przez białoruskie komory celne (jednocześnie komórki celne Unii Euroazjatyckiej) jeszcze tego samego dnia są opatrywane białoruskimi dokumentami fito i jadą do Rosji.