Strona główna Tagi Wilanów

wilanów

Wystawa Tulipanów – tym razem wirtualnie

W obecnych okolicznościach kolejna odsłona Wystawy Tulipanów w całości przeniesie się do przestrzeni wirtualnej. Będzie za to trwała dłużej niż zwykle - zamiast trzech, aż osiem dni (20–28 marca).

Wiosna zawitała do Wilanowa

Oranżenia w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz 10. wypełniła się kwiatami ciętymi tulipanów. Od 16 do 18 marca br. można tam zobaczyć prawie 100 odmian tych roślin o przeróżnych formach i barwach kwiatów.

Wystawa florystyczna w Wilanowie

Oryginalne, nietuzinkowe bukiety, ozdoby ślubne, efektowne wieńce, dekoracje stołów oraz wyjątkowe kreacje floralne – to wszystko zobaczą goście odwiedzający Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a dokładniej - wilanowską Oranżerię w dniach 16–17 września 2017 r.    
 

XXI Dzień w Wilanowie

Deszcz i jesienny już chłód nie przeszkodziły Samodzielnemu Zakładowi Sadownictwa Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w zorganizowaniu kolejnego, XXI Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego w Wilanowie. Nie zawiedli też sadownicy – bez których, jak powiedział witając gości szef Zakładu, dr hab. Dariusz Wrona, prof. SGGW – ta impreza nie miałaby sensu.

Jubileuszowy XX Dzień Otwarty

W wilanowskim sadzie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego 4 września odbył się XX Dzień Otarty Sadu Doświadczalnego. Jak co roku na spotkanie licznie przybyli sadownicy wraz z rodzinami. 

VIII Wystawa Tulipanów w Wilanowie

W drugi weekend marca (12-13.03) w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbywa się VIII Wystawa Tulipanów. Impreza ta wpisała się już na dobre w kalendarz wydarzeń organizowanych w tym miejscu, a szeroko zakrojona promocja sprawia, że pojawia się na niej wielu zwiedzających.

Tulipany w Wilanowie

Już w sobotę i niedzielę 12 i 13 marca w pałacu w Wilanowie można będzie zwiedzić VIII Wystawę Tulipanów. Organizatorami kolorowej atrakcji są Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych.
 

19. Dzień Otwarty Sadu SGGW W Wilanowie

W niedzielę 6 września drzwi (a właściwie brama wjazdowa) sadu doświadczalnego warszawskiej SGGW były znów otwarte dla zwiedzających.

Dziki Morysin i ciekawostki wilanowskich ogrodów

Dziki, tajemniczy, niezwykły – rezerwat przyrody Morysin.  14 czerwca, w najbliższą niedzielę rozpoczyna się nowy program warsztatów przyrodniczych organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Tulipany przywitały wiosnę

Po raz siódmy zorganizowano Wystawę Tulipanów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie-. Impreza ta, odbywająca się zawsze po 8 marca, w tym roku była świetną okazją do zainaugurowania wiosny, bowiem jej pierwszy dzień zaplanowano na 21 marca (trwała dwa dni).