Wiosna zawitała do Wilanowa

Oranżenia w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz 10. wypełniła się kwiatami ciętymi tulipanów. Od 16 do 18 marca br. można tam zobaczyć prawie 100 odmian tych roślin o przeróżnych formach i barwach kwiatów.
Wśród nich można obejrzeć znane już kreacje, np. ‘Stron Gold’, ‘Super Parrot’, ‘Flash Point’ czy ‘Oscar’, jak i nowości, m.in. odmiany ‘Laptop’, ‘Google’, ‘Update’ czy ‘Miss Elegance’. Wszystkie zostały dostarczone przez polskich producentów – członków Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych w Skierniewicach, które razem z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest organizatorem X Wystawy Tulipanów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Wystawie towarzyszą wykłady dotyczące uprawy tulipanów, pokazy florystyczne i kiermasz kwiatowy (można na nich nabyć kwiaty cięte tulipanów oraz cebule, bulwy i kłącza gatunków ozdobnych). Mimo nagłego ochłodzenia i pogody niesprzyjającej wyjściu z domu frekwencja była duża, co świadczy o potrzebie organizowania takich pokazów. 

Zobacz także galerię zdjęć.

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułAgrotech 2018
Następny artykułDla specjalistów od korzeniowych i kapustnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.