Strona główna Tagi Zalecenia

zalecenia

Komunikat sadowniczy – Robert Binkiewicz, Agrosimex, 27.04.2022 Zabiegi przed kwitnieniem

Jakie zabiegi należy wykonać przed kwitnieniem jabłoni? Zapraszamy do objerzenia komunikatu sadowniczego Agrosimex od Roberta Binkiewicza z dnia 27.04.2022. W filmie pojawiają się zalecenia dotyczące przede wszystkim ochrony przed parchem jabłoni, mączniakiem i mszycami.

Komunikat warzywniczy Timac Agro

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem warzywniczym Timac Agro Polska. Prezentujemy wskazówki uprawowe dotyczące cebuli ozimej.

Teraz więcej porad i komunikatów sadowniczych

Producenci owoców korzystający z aplikacji Komunikaty Sadownicze otrzymują teraz nowe zalecenia z dwóch dodatkowych źródeł. Są to Agro Activ oraz Semi Natural.

Ozdobny materiał szkółkarski – zalecenia

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wręczył wczoraj prezesowi Związku Szkółkarzy Polskich Wojciechowi Wróblewskiemu rekomendacje dla opracowanych przez związek „Zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego”.

Komunikat 16 (24 do 26 czerwca 2015 r. – wzrost zawiązków, III...

Przedstawiamy trzecią część zaleceń opracowanych przez Adama Furę na okres wzrostu zawiązków.

Komunikat (9. z 7.04.2015) – ochrona

Poniższe zalecenia opracowane przez Adama Furę obejmują fazy od mysiego ucha do zielonego pąka włącznie.

Wskazówki 2014/21 – intensywny wzrost owoców V

Poniżej przekazujemy kolejne wskazówki dla sadowników opracowane przez dyr. Adama Furę z sandomierskiego Oddziału Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Wskazówki 2014/1

Przed kolejnym sezonem rozpoczynamy publikację wskazówek dla sadowników opracowanych przez Adama Furę z ŚODR o/Sandomierz.

Wskazówki (8)

Kolejne wskazówki dyr. Adama Fury dotyczą okresu wzrostu zawiązków przed opadem czerwcowym.

Wskazówki (6)

Jutro, to jest w sobotę 18.05 spodziewane są burzowe opady deszczu. W ostatnich dniach nastąpił gwałtowny przyrost zielonej tkanki, która nie jest zabezpieczona fungicydami przed parchem i mączniakiem jabłoni. Z izolacji otoczni wynika że duża ilość zarodników jest gotowa do wysiewu.