Strona główna Tagi Zamgławianie

zamgławianie

Zamgławianie obiektów przechowalniczych a przechowywanie warzyw

Przechowywanie warzyw to proces, podczas którego może dojść do znacznych strat w ilości i jakości magazynowanego towaru. W dziedzinie tej nieustannie poszukuje się rozwiązań, które mogłyby ograniczyć ubytki warzyw podczas składowania. Firmy oferują coraz nowocześniejszy sprzęt, którym można utrzymać w obiektach optymalną temperaturę, wilgotność czy skład gazowy powietrza. W tym roku dodatkowym narzędziem prawnie dopuszczonym do stosowania podczas przechowywania niektórych warzyw jest zamgławianie obiektów przechowalniczych preparatem zawierającym oospory grzyba Pythium oligandrum.

Uwaga na przymrozek w sadzie

Przymrozek to obniżenie temperatury powietrza poniżej 0°C przy średniej dobowej temperaturze powyżej 0°C. Zjawisko występuje najczęściej wiosną i jesienią. W sadach największe straty powodują przymrozki w połowie maja, w okresie zwanym potocznie zimnymi ogrodnikami lub zimną Zośką. Warto wiedzieć, że stratom w efekcie przemrożenia kwiatów można dość skutecznie zapobiegać, o ile spadki temperatury nie są drastyczne.

Maszyny podczas pracy w sadzie

W ubiegłym roku sadownicy mogli zobaczyć efekty wykorzystania różnych maszyn nie tylko w folderach. Podczas XVIII Dnia Otwartego w Sadzie Doświadczalnym SGGW (7 września 2014 r.) zorganizowano bowiem pokazy praktyczne m.in. opryskiwaczy sadowniczych, kombajnów do zbioru owoców, a także maszyn pomocnych podczas usuwania gałęzi z sadu, uprawy gleby oraz ochrony drzew przed wiosennymi przymrozkami.

Śledztwo błądzi we mgle?

RMF FM przypomina katastrofę drogową, która wydarzyła się maju na drodze S8 w miejscowości Kowiesy (woj. łódzkie). W gęstej mgle doszło do karambolu, w którym zginęły 3 osoby,  a 30 zostało rannych.

Do karambolu na S8 doszło przez sztuczną mgłę?

W ramach śledztwa w sprawie karambolu na S8 prokuratorzy zbadają, czy gęsta mgła, w której zderzyło się 11 samochodów, mogła zostać sztucznie wygenerowana - podało TVN24.pl