700-300-katalogi-warzyw

Cebula w pęczkach

Wiosną klienci szczególnie chętnie wybierają młodą cebulę wraz ze szczypiorem, którą sprzedaje się w pęczkach. Pęczkowana krajowa cebula pojawia się na rynku już na początku maja, a w sprzyjających latach, spod okryć, nawet w końcu kwietnia i może pochodzić ona zarówno z uprawy ozimej, wiosennej z dymki, jak również z siewu nasion wczesnych odmian cebuli.
 Alseed (odmiany hodowli Bakker Brothers)
*Ishikura Long White – odmiana do siewu wiosennego z przeznaczeniem na zbiór pęczkowy po 90 dniach od siewu. Wytwarza długi – do 50 cm, nierozkładający się szczypior, ciemnozielony u góry, z idealnie białą częścią bez zgrubień cebulowych u dołu. 
*White Lisbon – do siewu wiosennego do sprzedaży w pęczkach, która po ok. 60 dniach tworzy zielony szczypior, później powstaje podłużna, a następnie kulista, biała cebulka z grubą szyjką. W pełni dojrzałe cebule są białe, duże, kuliste do lekko spłaszczonych.
 
Bejo Zaden 
*Jetset F1 – wczesna odmiana o silnym wigorze, przeznaczona do uprawy z dymki na zbiór pęczkowy po 20 czerwca oraz późniejszy z zaschniętą łuską. Rośliny o woskowym, wzniesionym szczypiorze tworzą kulistospłaszczone cebule.
*Swift – do uprawy ozimej polecana do zbioru pęczkowego od 10-20 maja oraz na późniejszy z zaschniętą łuską. Tworzy rośliny o ciemnozielonym, strzelistym, cienkim u nasady szczypiorze i kształtnych cebulach.
 
EJA (odmiany hodowli Takii & Company)
*Despina F1 – wczesny mieszaniec cebuli zimującej polecany do sprzedaży z zielonym szczypiorem oraz z zaschniętą łuską. Szczypior jest intensywnie zielony, smukły, sztywny. Dojrzałe cebule są kuliste, okryte żółtobrązową łuską. 
*Takstar F1 – wczesny mieszaniec do siewu wiosennego z przeznaczeniem do zbioru pęczkowego w czerwcu oraz późniejszego z zaschniętą łuską. Tworzy bardzo wyrównane, kuliste cebule o cienkiej szyjce.
 
Frimeko (odmiany hodowli Agri-Saaten)
*Aranca F1 – bardzo wczesna odmiana polecana do uprawy z siewu wiosennego na wczesny zbiór pęczkowy od 20 czerwca lub późniejszy z zaschniętą łuską. Rośliny odznaczają się wysokim szczypiorem i kulistymi cebulami o cienkiej szyjce. 
*Clipper F1 – bardzo wczesna, polecana do uprawy z siewu wiosennego na zbiór pęczkowy od 20 czerwca lub późniejszy z przeznaczeniem do obierania oraz z zaschniętą łuską. Rośliny tworzą niski, krępy szczypior z bardzo słabym nalotem woskowym. Cebule są duże, kuliste o cienkiej szyjce.
 
Kees Broersen Zaden
*Picko Bello – przeznaczona do uprawy z dymki na zbiór pęczkowy oraz na wczesny zbiór z zaschniętą łuską. Rośliny tworzą liście o pokroju wzniesionym do półwzniesionego, średnio długie, pokryte nalotem woskowym oraz kuliste cebule.
*White Solid F1 – mieszaniec przeznaczony do uprawy z siewu wiosennego polecany do zbioru pęczkowego oraz z zaschniętą łuską. Rośliny tworzą wzniesiony szczypior oraz kulistospłaszczone cebule o białej łusce. 
 
KHNO Polan
*Cymes – odmiana polecana do uprawy z dymki na zbiór pęczkowy od 15 czerwca oraz późniejszy z zaschniętą łuską, może być też uprawiana z siewu wiosennego. Rośliny mają pokrój wzniesiony, liście są zielone, średnio długie, pokryte silnym nalotem woskowym, tworzą kuliste cebule o średnio grubej szyjce. 
*Polanowska – nadaje się do uprawy z dymki na zbiór pęczkowy od 15 czerwca lub późniejszy z zaschniętą, może być też uprawiana z siewu wiosennego. Rośliny tworzą liście średnio długie do długich, barwy ciemnozielonej, pokryte silnym nalotem woskowym oraz kuliste cebule.
 
Nickerson-Zwaan
*Panther F1 – przeznaczona do uprawy ozimej na zbiór pęczkowy od 10 maja lub późniejszy z zaschniętą łuską. Rośliny o silnym wzroście i dużej tolerancji na mróz tworzą wysoki, pionowo wzniesiony, szybko odrastający po zimowaniu szczypior oraz duże, kuliste cebule. 
*Wolf F1 – odmiana cebuli ozimej przeznaczonej do uprawy na zbiór pęczkowy od 5 maja lub późniejszy z zaschniętą łuską. Rośliny odznaczają się szybkim wzrostem w okresie wiosennym, tworzą zielony, wzniesiony szczypior pokryty silnym nalotem woskowym oraz kuliste cebule.
 
PlantiCo
*Majka – polecana do wiosennego siewu z przeznaczeniem na zbiór pęczkowy od 1 do 20 czerwca oraz do obierania. Cebule o cienkiej szyjce mają kształt kulisty do lekko wydłużonego.
 
Seminis
*Balstar F1 – odmiana cebuli zimującej przeznaczona do zbioru pęczkowego od 7 maja i późniejszego z przeznaczeniem do obierania. Tworzy kuliste cebule i silny, wzniesiony szczypior. 
*Globe Yellow Danvers – odmiana zimująca o dużej tolerancji na mróz przeznaczona do zbioru pęczkowego od 7 maja oraz późniejszego z przeznaczeniem do obierania. Tworzy kuliste cebule osłonięte mocną, jasnobrązową łuską.
 
„Spójnia”
*Agra – odmiana cebuli ozimej przeznaczona do sprzedaży w pęczkach od 10 maja oraz późniejszego z zaschniętą łuską. Rośliny tworzą bujny szczypior, pokryty silnym nalotem woskowym i kuliste cebule, duże do średnich. 
*Tęcza – do uprawy z siewu wiosennego, nadaje się do zbioru pęczkowego od 15 czerwca oraz późniejszego z zaschniętą łuską. Rośliny tworzą silnie rosnący szczypior dość, pokryty nalotem woskowym oraz kulistospłaszczone cebule o cienkiej szyjce. 
 
Aleksandra Czerwińska-Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię