Warsztaty polowe w Ozorkowie

Wojciech Kopeć oraz Katarzyna Zasowska-Broniarek
W Ozorkowie niedaleko Łodzi 15 lipca firma Nunhems Poland zorganizowała Warsztaty polowe w gospodarstwie Anny i Mariusza Błaszczyków. Partnerami spotkania były firmy Działek – Hurtownia Ogrodnicza, Yara oraz firma Piobar – dystrybutor nasion warzyw – Krzysztof Kubatko. W spotkaniu uczestniczyła również firma Agro-Ekspert – dystrybutor rozsad warzyw.
Katarzyna Zasowska-Broniarek reprezentująca firmę Nunhems scharakteryzowała odmiany pora (Megaton, Krypton, Duraton, Linkon oraz Shafton), selera (Prinz oraz Princino) i marchwi (Sirkana, Laguna oraz Romance).
 
Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland wyjaśniał zasady nawożenia warzyw w teorii i praktyce. Przedstawił również programy nawożenia pora i selera, jakie zastosowano w gospodarstwie, w którym przygotowano pokaz. W uprawie obu tych gatunków podstawę nawożenia stanowił nawóz YaraMila Complex, a w dokarmianiu dolistnym stosowano m.in. nawozy z serii Kristalon.
 
Ponadto w spotkaniu uczestniczył również Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Minikowa, z oddziału w Zarzeczewie, który omówił jakie choroby i szkodniki mogą zagrać uprawie warzyw korzeniowych. Prelegent służył uczestnikom spotkania fachowym doradztwem.
 
Więcej szczegółowych informacji z tego spotkania zaprezentujemy na łamach miesięcznika „Warzywa”.
 
Aleksandra Andrzejewska
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułArdanowski będzie w Brukseli zabiegać o pomoc suszową
Następny artykułGrupa producencka pod lupą CBA, 30 mln zł strat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.