Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.10.2017

Holandia: końcówka zbiorów jabłek

Tagi: zbiory | Holandia
W holenderskich sadach kończy się druga faza zbiorów podstawowych dla tego kraju odmian jabłek. Warunki pogodowe sprzyjają wybarwianiu owoców, jakość jabłek zadawala sadowników. Tylko wielkość zbiorów – nie; są niższe od spodziewanych.
Chłodne noce i ciepłe dni cieszą zbierających drugi rzut jabłek holenderskich sadowników. Kończą oni zrywać ‘Elstara’ i inne najważniejsze w ich sadach odmiany. Główna część plonów jest już w komorach i można podsumowywać sezon – plony są niższe od prognozowanych wcześniej. 

‘Elstar’ jest podstawową odmianą w Holandii. Z prawie 270 tys. ton prognozowanych zbiorów w UE 28 w sierpniu br. przez WAPA na Holandię przypadało 104 tys. ton jabłek tej odmiany. Teraz Holendrzy szacują, że będzie mniej.

Ceny hurtowe tej odmiany wynoszą około 1€/kg. Podobnie kosztuje ‘Boskoop’. Droższa jest ‘Pomarańczowa Koksa’ – 1,15-1,47 €/kg.

za: WAPA, freshplaza.com

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności