Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
20.03.2017

Warzywniczy Agrotech

Tagi: agrotech
23. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AgroTech w Kielcach odbywała się od 17 do 19 marca i zgromadziła ponad 700 firm z 17 krajów. W 11 halach na 63 tys. m2 pokazano nowe modele ciągników i różnych maszyn rolniczych, ale obecne były również firmy oferujące środki do produkcji rolnej m.in. nasiona, nawozy oraz środki ochrony roślin.
Producenci warzyw gruntowych mieli okazję zapoznania się z najnowszymi propozycjami odmian warzyw np. na stoisku Agencji Nieruchomości Rolnych skupione były firmy: PlantiCo, Polan oraz „Spójnia”. Pokaźną kolekcję m.in. kapust i cebul zaprezentowała firma Syngenta, a gotowe rozsady warzyw można było zamówić na stoiskach Grupy Producentów Rozsad Krasoń lub Grupy Mularski. Natomiast bogaty asortyment odmian ziemniaków pokazały polskie i zagraniczne firmy hodowlane m.in.: Agrico Polska, Centrala Nasienna Nidzica, Norika Polska, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka, KWS, Solana Polska, Zamarte Hodowla Ziemniaka Grupa IHAR.

Na stoiskach firm oferujących środki ochrony roślin i nawozy doradzano, jakie produkty wybrać i jak rozwiązywać problemy uprawowe.

Zwiedzający z zainteresowaniem odwiedzali stoiska firm oferujących ciągniki, ale najwięcej rozmów biznesowych toczyło się u producentów i dilerów mniejszego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. „Warzywnicy” dopytywali m.in. o precyzyjne siewniki i sadzarki do warzyw, które można było zobaczyć u polskich producentów np. firmy Solan czy Weremczuk FMR, a także na stoiskach firm: Agro Jurek, Maschio-Gaspardo, NDS czy Ruthenberg Landtechnik. Zwiedzających nie brakowało u firm oferujących systemy nawodnieniowe, zarówno linie nawadniające (np. Bonita, Contra, Dropplant, Milex, R-Plast), jak i deszczownie (m.in. Agro Jurek, KMK, Łukomet, Nettuno, NDS, Rutenberg Landetechnik). Znaczną część wystawy zajmowały opryskiwacze np. z firm: Agrola, Bury Maszyny Rolnicze, KFMR Krukowiak, Kuhn, Kverneland, Maschio-Gaspardo. Producenci warzyw byli również zainteresowani pielnikami i glebogryzarkami rzędowymi, które prezentowały np. firmy: Agrotimh, Expom, Kam-Tech, Solan. Nie zabrakło producentów maszyn do zbioru warzyw, które zaprezentowały m.in. firmy: Agro Jurek, Grimme, KMK, Ruthenberg Landtechnik.
 
Ciekawe rozwiązania zaprezentowali producenci maszyn do przygotowywania warzyw do sprzedaży. Były wśród nich stoły selekcyjne, sortowniki, myjki, szczotkarki, wagoworkownice, raszlownice itp. Ofertę tych maszyn pokazały m.in. firmy: Domasz Tomasz Waligóra, KMK, Machines Pióro, Michalak Maszyny Rolnicze, Pro-Vega, Remprodex i Sorpac.

Więcej szczegółowych informacji na temat maszyn i produktów prezentowanych na Agrotech-u zamieścimy na łamach „Warzyw”.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności