Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu

„Puzzle krajobrazowe - moja regionalna roślinna opowieść” to hasło, pod którym w dniach 6-7 kwietnia w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, przy ul. Czyżewskiego 31, odbędzie się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. 
Jak co roku, zabytkowy park Ludolphino oraz przyszkolny ogród dydaktyczny staną się kreatywną przestrzenią dla młodzieży z całej Polski kształcącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu. „Jestem z … to moje miejsce, taki jest mój ogród” – to tytuł opowiadania, które przedstawią nam tegoroczni uczestnicy wykorzystując znaną lub mniej znaną roślinność, bawiąc się przestrzenią.
Wybór tematyki nie jest przypadkowy. Konkurs to doskonała okazja aby podkreślić, co jest ważne przy kreowaniu przestrzeni. Zdaniem organizatorów jest to kontekst miejsca, tak kulturowy, jak i przyrodniczy, ład przestrzenny, czy zrównoważony rozwój. Piękno danego regionu,  naturalne 
i historyczne walory rodzimego krajobrazu jest doskonałą inspiracją na tworzenie „przyjaznego ogrodu” – bliskiemu sercu, korzystnego dla przyrody oraz naszej „kieszeni” . Połączenie praktyki, ekonomii oraz  spójność  z otoczeniem, to przepis na nowoczesny ogród, świadomy walorów otaczającego go krajobrazu.
W drugim dniu Konkursu, podczas  konkurencji indywidualnej blisko 80 najlepszych uczniów z całego kraju rozegra walkę o indeksy na kierunek architektura krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz wiele innych cennych nagród. Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą ciekawe warsztaty i wykłady z zakresu architektury krajobrazu, które zostaną poprowadzone przez partnerów wspierających tę inicjatywę.
Konkurs jest doskonałą formą łączenia ze sobą wiedzy ekologicznej, ogrodniczej oraz umiejętności kształtowania krajobrazu z elementami zabawy i rywalizacji.

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWarzywniczy Agrotech
Następny artykułTylko do 30 kwietnia kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.