Coraz modniejsze ogrodnictwo „przydomowe”

Warzywa do uprawy amatorskiej
fot. Sakata
Jednym z wyraźnych skutków Covid-19 – bynajmniej pozytywnym – jest wzrost zainteresowania społeczeństwa własnymi ogrodami, tarasami i balkonami. Konieczność spędzania czasu w domu wywołała w ludziach potrzebę zajęcia się swoim najbliższym otoczeniem, co przyczyniło się do potrzebnego w tych czasach popytu na rośliny ozdobne i warzywa do amatorskiej uprawy. Co więcej, przewiduje się, że będzie to tendencja wzrostowa.

Ponieważ w tym roku ludzie spędzają więcej czasu w domu, zainteresowanie ogrodnictwem „przydomowym” rośnie. Nawet, jeśli niektóre z obecnych ograniczeń zostaną zniesione i będzie można spędzać więcej czasu poza domem, prawdopodobnie będą mieli mniej pieniędzy np. na rekreację, czyli np. wakacje. W czasach spowolnienia gospodarczego ogrodnictwo stanie się dla nich rozrywką – informuje Heather Kibble z firmy Sakata Seed America.
Kolejnym powodem rozwoju ogrodnictwa „przydomowego” może być przekonanie, że tylko warzywa i owoce wyprodukowane we własnym ogródku są bezpieczne, a przede wszystkim będzie to pewna droga ich pozyskania. Przyzwyczailiśmy się do kupowania wszystkiego, czego potrzebowaliśmy, ale przez ostatnie tygodnie uświadomiliśmy sobie, że wszystko może się skończyć. W naszej firmie już wzrosła sprzedaż nasion warzyw do uprawy amatorskiej – poinformowała H. Kibble.
Praca we własnym ogrodzie ma też niezaprzeczalne walory zdrowotne, rekreacyjne, a także edukacyjne.
Na podstawie www.floraldaily.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat sadowniczy PROCAM 06 z 22.04.2020
Następny artykułBardzo niskie ceny drzewek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.