Polska firma… od 30 lat na rynku nawozów

PPC ADOB, największy polski producent nawozów dolistnych obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości schelatyzowanych nawozów mikroelementowych, saletry wapniowej oraz siarczanu i azotanu magnezu przeznaczonych do stosowania w uprawach rolniczych, sadowniczych, fertygacji i hydroponice.

Rozpoczynając naszą działalność jesienią 1990 roku nie przypuszczaliśmy, że będziemy rozwijać się tak szybko i dynamicznie – mówi prezes i właściciel firmy Pan Adam Nawrocki.

Bardzo nas cieszy, że dzięki naszym nawozom tysiące rolników w Polsce i jeszcze więcej na całym świecie, może osiągać wyższe i lepsze jakościowo plony. Nasza strategia inwestycji w badania i rozwój, nowoczesne technologie produkcji oraz wysoką jakość wytwarzanych produktów okazała się słuszna i została doceniona przez producentów rolnych i naszych partnerów handlowych – podkreśla prezes firmy.

ADOB posiada 2 zakłady produkcyjne – w Poznaniu i we Wrocławiu-Złotnikach, nowoczesne laboratoria badawcze i własny dział rozwoju. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i międzynarodowymi koncernami, posiada liczne patenty technologiczne – między innymi światowy patent na biodegradowalny czynnik chelatujący IDHA (wspólnie z Bayer AG) oraz technologię produkcji chelatu HBED. Firma eksportuje swoje nawozy do ponad 80 krajów na świecie a Basfoliar 2.0 36 Extra to do lat lider na rynku nawozów dolistnych w Polsce.

Pozycję ADOB® na globalnym rynku nawozów specjalistycznych podkreśla aktywny udział firmy w międzynarodowych programach i projektach badawczych, takich jak:

  • Harvest Zinc; globalny projekt dotyczący nawożenia cynkiem realizowany przy wsparciu Banku Światowego oraz Bill & Melinda Gates Foundation,
  • COST; największy program badawczy dotyczący schelatyzowanych mikroelementów, w którym biorą udział 33 europejskie uniwersytety i 14 instytutów badawczych,
  • WG5; zespół zajmujący się nowymi metodami analitycznymi, walidacją norm oraz analityką nowo wprowadzanych nawozów, działający w ramach Komisji Europejskiej.

W tym roku firma uruchomiła nowy serwis internetowy: www.adob.com.pl, który zawiera pełne informacje o firmie i jej ofercie produktowej oraz rekomendowanych technologiach nawożenia.

źródło: informacja prasowa Adob

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNiewielu rolników ubezpiecza uprawy
Następny artykułIOR – PIB aktualizuje strukturę organizacyjną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.