Strona główna Autorzy Posty przez Katarzyna Rosińska

Katarzyna Rosińska

Katarzyna Rosińska
25 POSTY 0 KOMENTARZE
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie administracyjnym, procedurze administracyjnej, ochronie środowiska i prawie rolnym. Doświadczenie zdobywała jako wykładowca (na UKSW) i osoba prowadząca szkolenia. Od 12 lat wyjaśnia zawiłości prawne publikując w czasopismach ogólnopolskich. Z wydawnictwami ogrodniczymi związana jest od roku. Obecnie redaktor „Hasła Ogrodniczego” w dziale „Rynek i prawo”

Artykuły tego autora

Ostatnie artykuły

Satelity w rolnictwie

O wykorzystaniu fotografii satelitarnych wysokiej rozdzielczości w rolnictwie rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

FDS Bayer – podsumowanie sadowniczego półrocza

Tegoroczne, polowe spotkanie doradców sadowniczych zrzeszonych w ramach FDS przy firmie Bayer odbyło się tradycyjnie już w Sadowniczej Stacji Badawczej zlokalizowanej w gospodarstwie Agnieszki i Dariusza Cieślaków w Kozietułach Nowych. Podsumowanie pierwszego półrocza (spotkanie odbyło się 13 czerwca), na podstawie relacji doradców działających we wszystkich rejonach zajmujących się produkcją owoców (z drzew i krzewów), a w efekcie – perspektyw, niestety nie napawa optymizmem… Nastrój poprawiły nieco nowości, które Bayer wprowadzi na rynek od sezonu 2020.

35-lecie firmy Pessl Instruments

Austriacka firma Pessl Instruments znana choćby ze stacji meteorologicznych i technologii iMetos czy Field Climate obchodzi w tym roku swoje 35-lecie. Dwudniowa konferencja w Weiz gdzie Pessl ma swoją siedzibę, była poświęcona nie tylko historii firmy ale przed wszystkim była okazją do dyskusji na temat nowych technologii w erze cyfrowego rolnictwa