Strona główna Autorzy Posty przez Katarzyna Rosińska

Katarzyna Rosińska

Katarzyna Rosińska
25 POSTY 0 KOMENTARZE
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie administracyjnym, procedurze administracyjnej, ochronie środowiska i prawie rolnym. Doświadczenie zdobywała jako wykładowca (na UKSW) i osoba prowadząca szkolenia. Od 12 lat wyjaśnia zawiłości prawne publikując w czasopismach ogólnopolskich. Z wydawnictwami ogrodniczymi związana jest od roku. Obecnie redaktor „Hasła Ogrodniczego” w dziale „Rynek i prawo”

Artykuły tego autora

Ostatnie artykuły

Aronia polskim superowocem

Owoce aronii wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle przetwórczym i zamrażalniczym do produkcji wartościowych przetworów, jak soki, napoje, nektary, dżemy, konfitury, wina i nalewki, do suszenia oraz jako dodatek do innych owoców. Mogą być także cennym dodatkiem do mięsa i drobiu.

Zagrożenia chorobami w szkółkach w 32 tygodniu roku

Prezentujemy informacje na temat zagrożeń chorobowych w szkółkach roślin ozdobnych i owocowych przygotowany przez Agro Smart Lab.

Azja pozostanie liderem produkcji jagód

Najwięcej plantacji gatunków jagodowych znajduje się w regionie Azji – głównymi producentami są Chiny i Japonia. Ich pozycja w najbliższych latach wzmocni się jeszcze bardziej.