Grupa Azoty chce przebadać glebę z prawie 2 tys. gospodarstw

28 tys. próbek gleby z blisko 2 tys. gospodarstw rolnych w całym kraju chce przebadać w ciągu trzech lat Grupa Azoty w ramach akcji "Grunt to wiedza" - poinformował 19 czerwca rzecznik Azotów Grzegorz Kulik. Partnerem programu jest PKO Bank Polski.
Jak poinformował rzecznik, celem programu badań pH gleb oraz ich zasobności w składniki odżywcze jest popularyzacja technologii optymalnego nawożenia, z uwzględnieniem rodzaju uprawy i zasobności gleby, jak również rozwój nowych technologii nawożenia i produktów nawozowych dostosowanych do potrzeb polskiego rolnictwa.
 
W ramach programu zostanie bezpłatnie przebadanych w zasobność składników odżywczych co najmniej 93 tys. hektarów gleb na terenie całego kraju. Rzecznik wskazał, że program „Grunt to wiedza” jest pierwszym efektem strategicznej współpracy Grupy Azoty i PKO Banku Polskiego w segmencie Agro. Porozumienie Grupy Azoty i PKO Banku Polskiego ma się wpisywać w rządową strategię współpracy między spółkami Skarbu Państwa.
 
„Zgodnie z jej założeniami wspólne projekty inwestycyjne są kluczowe dla efektywnego wykorzystania majątku i wzrostu wartości podmiotów nadzorowanych przez Ministra Skarbu. Jednocześnie współpraca z Grupą Azoty ma być ważnym elementem nowej strategii działań PKO Banku Polskiego w sektorze rolno-spożywczym” – poinformowały Azoty.
 
Grupa Azoty zakończyła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości 265 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie blisko 9,9 mld zł. Spółka jest notowana na GPW. Grupa Azoty powstała w wyniku kolejnych przejęć krajowych spółek chemicznych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska ma najniższe ceny żywności w całej Unii
Następny artykułDrożdże i brązowy cukier wspomogą biologiczną walkę z owocówką jabłkóweczką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.