Grupa Azoty i SatAgro chcą współpracować w zakresie rolnictwa precyzyjnego

Grupa Azoty chce współpracować z firmą SatAgro, by oferować rolnikom usługi umożliwiające precyzyjne sianie, nawożenie oraz opryski ochronne. W tej sprawie firmy podpisały list intencyjny - poinformował w piątek rzecznik prasowy Grupy Azoty Grzegorz Kulik.

Rzecznik wyjaśnił, że chodzi o współpracę „w zakresie dostarczania usług informatycznych z dziedziny rolnictwa precyzyjnego”. Obie firmy rozmawiają na temat ewentualnej współpracy. – Negocjacje w tej sprawie już trwają. Po ich zakończeniu będziemy podejmować decyzje o tym, czy i na ile Grupa Azoty zainwestuje w ten projekt – wyjaśnił Kulik.

Rzecznik powiedział, że na podstawie zdjęć satelitarnych rolnik będzie mógł analizować dane dotyczące swojego pola, po ściągnięciu aplikacji na komputer czy tablet. Dzięki niej uzyska szczegółowe informacje m.in. na temat pogody – np. opadów czy nawodnienia gleby, by efektywnie prowadzić gospodarstwo rolne.

Grupa Azoty napisała w komunikacie, że system pozwala „na bieżące monitorowanie rozwoju upraw, obserwowanie skutków pogody i zabiegów agronomicznych, a także tworzenie map aplikacyjnych umożliwiających precyzyjne sianie, nawożenie oraz opryski ochronne”.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJurgiel: izby rolnicze powinny odgrywać na wsi większą rolę
Następny artykułSiano, sianokiszonka i buraki podstawą zimowego menu żubrów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.