ICL Specialty Fertilizers rozpoczyna produkcję nawozów w innowacyjnej technologii

fot. icl group
ICL Specialty Fertilizers rozpoczęło w swojej fabryce w Heerlen w Holandii, produkcję nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych w innowacyjnej technologii E-max. 
 
Nowe produkty będą dostępne na rynku pod nazwami Agromaster© i Agrocote Max©. Technologia E-max została opracowana specjalnie na potrzeby produkcji rolniczej, warzywniczej oraz sadowniczej i w celu zapewnienia jak najwyższej skuteczności działania, w minionych latach, była poddawana wielu badaniom na całym świecie. Wydajność nowej linii produkcyjnej w Holandii wynosi 25 tysięcy ton rocznie.  
Technologia kontrolowanego uwalniania składników E-Max umożliwia precyzyjne dawkowanie azotu, potasu i fosforu w sposób dostosowany do potrzeb roślin. Dodatkową korzyścią jest znaczące ograniczenie wypłukiwania składników. Przeprowadzone doświadczenia wyraźnie pokazują wyższe wykorzystanie składników pokarmowych dostarczanych w technologii kontrolowanego uwalniania, co korzystnie przekłada się na wielkość i jakość plonu, niezależnie od klimatu i jakości gleby.
za: icl-group.com 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNarada w PIORiN
Następny artykułEksport żywności rośnie, ale import bardziej

2 KOMENTARZE

  1. „Dodatkową korzyścią jest znaczące ograniczenie wypłukiwania składników”.
    Fosfor w glebie praktycznie wcale się nie przemieszcza – potas o kilka cm. Te składniki trzeba stosować blisko korzeni by rośliny mogły z nawozu cokolwiek pobrać.
    Dodatkowa korzyść jest zmyślona by można było podnieć cenę nawozu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.