Innowacje: hydroponika jeszcze bardziej oszczędna

H2Hybrid od hiszpańskiej firmy H2Hydroponics – to nowy system uprawy, który jest przyjazny użytkownikowi, bardziej wydajny (mniejsze zużycie wody) i zrównoważony. Został opatentowany. W tym roku ubiegał się o nagrodę FLIA 2018.
Wg informacji firmy produkującej system pozwala on na redukcję o 80 proc. pojemności zbiorników do uprawy hydroponicznej (wystarczy 3,5 cm głębokości), a także zminimalizować zużycie energii elektrycznej i siły roboczej. Kolejną korzyścią jest skrócenie okresu produkcji. Na co ma wpływać m.in. to, że rośliny uprawiane w H2Hyrbid potrzebują do wzrostu wytworzyć o 20 proc. mniejszy system korzeniowy. 

System jest elastyczny jeśli chodzi o instalację w różnych obiektach i nadaje się także do uprawy poza osłonami. ułatwia sianie, przesadzanie i inne prace w trakcie uprawy. Może być wykorzystywany w wertykalnych farmach

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzwajcaria dopuszcza przywóz 8 tys. ton jabłek
Następny artykułTanie pomidory w Mili –„polskie” rodem z Hiszpanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.