Fruit Logistica 2020

Od wczoraj do piątku w Berlinie trwają targi Fruit Logistica – jedne z największych w branży owocowo-warzywnej. Odwiedzający targi znajdą na nich sporo nowoczesnych rozwiązań stworzonych, aby sprostać kilku głównym wyzwaniom, a poprawa zrównoważonego rozwoju znajduje się na szczycie tej listy.

Jak wyjaśnia raport trendów FRUIT LOGISTICA 2020, „Zrób to, co właściwe”, rosnąca liczba nabywców i konsumentów poszukuje zrównoważonych modeli dostaw, które rozwiązują takie problemy, jak zmiany klimatu i społeczna odpowiedzialność biznesu. W rezultacie firmy produkujące warzywa i owoce mogą uzyskać kluczową przewagę handlową, jeśli mogą zapewnić, że produkty są uprawiane, pozyskiwane i dystrybuowane w bardziej etyczny i przyjazny dla środowiska sposób. Wielu dostawców i usługodawców wystawiających się w Berlinie wydaje się bardziej niż gotowych na sprostanie takim wymogom – informują organizatorzy.

Ograniczenie spożycia mięsa jest ogólnoświatowym trendem, obserwowanym również w naszym kraju, powoduje to systematyczne zwiększanie popytu na świeże produkty.

fot. M. Korzeniowska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBrexit i co dalej?
Następny artykułKrajowa Agro Akademia Pomidorowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.