Intermag podpisał Kodeks Postępowania EBIC

Biostymulatory to nowy sektor rynkowy, a różnice w definicjach krajowych oraz w podejściu do regulacji formalnych związanych z biostymulatorami roślin powoduje często zamieszanie w kwestiach natury i oddziaływania biostymulatorów na rośliny.
Aby poprawić klarowność definicji biostymulatorów na rynku,  Europejskie Stowarzyszenie Producentów Biostymulatorów (EBIC) opracowało Kodeks Postępowania, które promuje transparentność i dobre praktyki w zakresie informowania rolników i ogrodników o dodatkowych korzyściach wynikających ze stosowania biostymulatorów. Kodeks Postępowania został jednogłośnie przyjęty przez członków Zgromadzenia Ogólnego EBIC w czerwcu 2013 roku.

Przez podpisanie Kodeksu Postępowania EBIC, Intermag zobowiązuje się do działania zgodnego ze standardami etycznymi w biznesie, a zwłaszcza do:
  • respektowania w całości stosownego prawa na danym rynku;
  • rozwijania produkcji bezpiecznych i skutecznych produktów z naukowym uzasadnieniem działania;
  • współpracy z odpowiednimi władzami w celu zapewnienia uczciwej konkurencji i ochrony konsumenta;
  • dostarczania odpowiednich informacji dla użytkowników końcowych w celu podejmowania przez nich świadomych decyzji.
Kodeks Postępowania jest zbieżny z projektowanymi nowymi regulacji UE, które wejdą w życie prawdopodobnie w latach 2016-2017. Intermag zobowiązał się do stworzenia  indywidualnego harmonogramu wdrożenia Kodeksu Postępowania. 
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska jest wolna od GMO
Następny artykułKE wystąpiła o zezwolenie na uprawę kukurydzy GMO 1507

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.