Kombajn do zbioru warzyw liściowych

Samobieżny kombajn Ortomec SVC-5  wykorzystywany jest głównie do zbioru szpinaku, ale przy odpowiednio dużym zagęszczeniu roślin (ok. 60 szt./m2) można nim zbierać również sałaty i warzywa liściowe typu baby leaf.

Model SVC-5 wyposażony jest w nóż taśmowy o regulowanej szerokości (może ona wynosić: 140–170 cm, zależnie do szerokości zagonu). Istnieje możliwość hydraulicznej regulacji ze stanowiska operatora wysokości cięcia roślin w czasie pracy. Pod taśmą tnącą umocowany jest przenośnik taśmowy wykonany z tworzywa sztucznego i umocowany na ramie ze stali nierdzewnej. Nad przenośnikiem zamontowane są zraszacze, służące do spłukiwania go wodą, w przypadku zabrudzenia.
Ponadto model SVC-5 ma dmuchawę powietrzną, za pomocą której ze ściętych liści usuwane są zanieczyszczenia (kurz, owady itp.). Z przenośnika taśmowego ścięte liście transportowane są na platformę, na której mogą być pakowane bezpośrednio do sprzedaży lub umieszczane w opakowaniach zbiorczych, w których są przewożone do pakowania.
Platforma maszyny jest zadaszona oraz oświetlona, dzięki czemu możliwa jest również praca po zmroku. Kombajn wyposażony jest w czterocylindrowy silnik Diesla o mocy 36,6 kW (49 KM), chłodzony cieczą. Do sterowania maszyną służy wygodny dżojstik. Zamiast kół jezdnych, Ortomec SVC-5 ma dwie gąsienice o szerokości 25 cm, co umożliwia poruszanie się po bardzo wilgotnej glebie bez ryzyka ugrzęźnięcia maszyny, której masa wynosi 4300 kg.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚwięto kapusty w Charsznicy
Następny artykułWycinacz pędów porzeczki ROCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.