Po zbiorach jabłek

Łopata mechaniczna Selvatici sprzężona z Ursusem C 330
16 listopada w Goliankach koło Błędowa odbył się pokaz maszyn sadowniczych.
Zorganizowały go: Centrum Techniki Rolniczej Sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej – dystrybutor ciągników Goldoni (z Włoch), TPS Labin (z Chorwacji) i łopat mechanicznych Selvatici, Agro Partners z Warszawy –  dystrybutor wiatraków przeciwprzymrozkowych amerykańskiej firmy Amarillo Wind Machine Company, stacjonarnych i samojezdnych nagrzewnic przeciwprzymrozkowych belgijskiej firmy Agrofrost i dział przeciwgradowych oraz miejscowa firma Obsługa i Naprawa Pojazdów Mechanicznych Krzysztof Mydłowski.

Podczas pokazu zaprezentowano pracę maszyny przeciwprzymrozkowej AGROFROST, która może ochronić do 8 ha sadu, gdy przymrozek nie jest większy niż -5°C. Aby jej użycie było skuteczne, w tym samym miejscu w sadzie należy przejeżdżać z częstotliwością co 8-10 minut.

Praca łopat mechanicznych SELVATICI model 1606 (seria 150-75) prezentowana była w rzędzie po wykarczowanych drzewach oraz na pasie murawy. Bez trudu spulchniają one glebę na głębokość 50-70 cm. Minimalne zapotrzebowanie mocy maszyny to zaledwie 15 KM. Podczas pokazu łopaty współpracowały z ciągnikiem Goldoni Energy 80 o mocy 75 KM i Ursus C-330.

Natomiast samojezdną platformę sadowniczą prezentował jej producent. 
Więcej zdjęć w galerii

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚrednio 18 kg miodu z ula
Następny artykułRosyjski import owoców i warzyw

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.