Polskie absorbery

Pomona Company Ltd. Spółka z o.o. jest jedynym polskim producentem podkładek absorpcyjnych do mięsa, drobiu, ryb oraz owoców, w tym również, innowacyjnych na skalę europejską, podkładek specjalnego przeznaczenia zapewniających najwyższą jakość i świeżość pakowanych produktów oraz producentem pojemników do pakowania mięsa. Ogrodników konfekcjonujących swoje warzywa czy owoce mogą zainteresować dwa rodzaje tych podkładek.
 
Podkłady absorpcyjne Mega CO2 są produkowane na bazie celulozy i służą do pochłaniania wilgoci wytwarzanej przez produkty znajdujące się w zamkniętym pojemniku z jednoczesną aktywacją wydzielania dwutlenku węgla. Gaz ten ogranicza rozwój mikroorganizmów, zmniejsza tempo metabolizmu produktów, przez co wydłuża okres ich świeżości w handlu. 

Dla owoców gatunków klimakterycznych produkowane są absorbery Eten pochłaniające wydzielany przez dojrzewające owoce etylen. Efekt – jak poprzednio – dłużej zachowana jakość, świeżość produktu, dłuższy czas obrotu, mniejsze straty.

Firma Pomona Company pracuje od ponad dwudziestu lat w Żyrardowie – a więc na pograniczu naszych największych centrów produkcji sadowniczej (Grójec-Warka) oraz warzywniczej (Błonie). W Polsce jest jedynym producentem takich absorberów.
Za: mat. firmowe, polityka.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWłochy – uprawa truskawek spada, spożycie rośnie
Następny artykułPowstanie unijna inspekcja fitosanitarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.