Strona główna Tagi Pakowanie

pakowanie

Roboty. Pakowanie jabłek rumieńcem do góry

SmartPackr2 to robot służący do pakowania jabłek do wytłoczek. Można go znaleźć w ofercie firmy Greefa. Owoce układane są za pomocą dwóch robotycznych ramion rumieńcem do góry, szypułką w jedną stronę. 

Szklarnie: gotowy produkt pakują roboty

W duńskim gospodarstwie szklarniowym w Odense, które produkuje zioła oraz rośliny ozdobne w doniczkach na powierzchni 120 tys. m kw. wykorzystywane są roboty. Usprawniają pracę i ograniczają koszty robocizny.

Innowacje: japońska technologia sortowania truskawek.

Dzięki tym rozwiązaniom na rynki krajów Dalekiego Wschodu trafiają truskawki premium w ekskluzywnych opakowaniach.

W październikowym „Haśle Ogrodniczym” o sortowaniu i pakowaniu

Tematem październikowego numeru „Hasła Ogrodniczego” jest „Sortowanie i pakowanie” - podpowiadamy w nim, jak przygotować warzywa i owoce do sprzedaży zgodnie z najwyższymi standardami.

Układanie towaru na paletach

Przy przygotowywaniu warzyw do sprzedaży ważna jest dobra logistyka w pakowalni, tak, żeby w maksymalnie krótkim czasie mieć gotową dużą partię towaru. Palety powinny zabezpieczać opakowania z warzywami przed uszkodzeniem podczas transportu oraz umożliwić sprawny załadunek skrzyni ładunkowej samochodu.

Fruit Innovation – za nami dwa dni targów

Fruit Innovation to zupełnie nowe targi, których pierwsza edycja rozpoczęła się 20 maja w halach FieraMilano (Mediolan, Włochy). Celem organizatorów - Fiera Milano i Ipack-Ima spa – było pokazanie najnowszych rozwiązań technologicznych w sferze przygotowania do sprzedaży oraz pakowania owoców i warzyw.

Polskie absorbery

Pomona Company Ltd. Spółka z o.o. jest jedynym polskim producentem podkładek absorpcyjnych do mięsa, drobiu, ryb oraz owoców, w tym również, innowacyjnych na skalę europejską, podkładek specjalnego przeznaczenia zapewniających najwyższą jakość i świeżość pakowanych produktów oraz producentem pojemników do pakowania mięsa. Ogrodników konfekcjonujących swoje warzywa czy owoce mogą zainteresować dwa rodzaje tych podkładek.
 

Nowe trendy w pakowaniu

Pakowanie warzyw to obecnie już nie tylko kwestia ich odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Nowoczesne opakowania spełniać mają przede wszystkim funkcję utrzymania świeżych produktów w dobrym stanie w okresie ich ekspozycji na półce sklepowej oraz być elementem marketingu. Nowości w sferze opakowań są co roku prezentowane na targach sektora owocowo-warzywnego.

Nowość dla producentów borówki

Amerykański producent linii pakujących do owoców – A&B Packing Equipment inc. rozpoczął sprzedaż w Polsce najnowszego modelu swojej naważarki Evolution.

Standaryzowana marchew

Marchew produkowana w ramach dużej grupy producenckiej do zaopatrzenia kilku sieci handlowych musi spełniać najwyższe standardy. Prezes Grupy Producentów Amazis Sp. z o.o. spod Poznania podzielił się ze mną swoimi sposobami na dobre przygotowanie tego warzywa do sprzedaży.