Sadzarka Multirozsada

Polski producent maszyn rolniczych, firma Akpil, ma w swojej ofercie sadzarkę Multirozsada przeznaczoną do sadzenia rozsad warzyw. W ofercie dostępne są modele:“ Multirozsada 2 (dwurzędowa), Multirozasada 3 (trzyrzędowa) oraz Multirozasada 4 (czterorzędowa).
Sadzarka zawieszana jest na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika. Aparat wysadzający sadzarki składa się z dwóch tarcz, pomiędzy którymi umieszczone są pojemniki, do których wkłada się sadzonki (ich liczba jest zmienna – od 1 do 5 – w zależności od założonego rozstawu roślin w rzędzie). Przed sekcją wysadzającą wyorywana jest bruzda. Sadzonki umieszczone w pojemnikach trafiają do gleby, a następnie korzenie są dociskane za pomocą metalowych kół dociskających. Każda sekcja wysadzająca napędzana jest przez przekładnię łańcuchową od kół podporowo-napędzających. Szerokość międzyrzędzi w przypadku modelu dwurzędowego wynosi od 55do 140 cm, w modelu trzyrzędowym– od 35 do 70 cm, natomiast w modelu czterorzędowym – od 55 do 83 cm. Głębokość sadzenia można regulować w zakresie od 0 do 20 cm za pomocą pokrętła umieszczonego przy kołach podporowych oraz za pomocą redlicy. Regulacje rozstawu roślin w rzędach wynoszą od 15 do 225 cm, uzyskuje się ją za pomocą wymiennych kół łańcuchowych.

W wyposażeniu standardowym sadzarki mają regulowane siedziska dla pracowników, a sadzarki czterorzędowe wyposażone są dodatkowo w mechaniczne znaczniki rzędów. 

 
AA
 
Informacja pochodzi z numeru 5/2015 miesięcznika „Warzywa”

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPonad 300 win w konkursie Galicja Vitis
Następny artykułProjekt „Młody Ogrodnik”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.