Gama sadzarek Checchi&Magli

Sadzarki włoskiego producenta Checchi& Magli ma w swojej ofercie firma Investrol.

Dostępnych jest kilka modeli przeznaczonych do sadzenia rozsad warzyw zarówno z wielodoniczek – z bryłą korzeniową (modele: Tex Drive Best Trium, Unitrium, Top 24, Dual 12 Gold, Baby oraz Wolf), jak również z rozsady „rwanej” z rozsadnika (modele z serii Fox), chociaż można za ich pomocą wysadzać również rośliny z bryłą korzeniową, dlatego seria ta jest chętnie wybierana przez plantatorów warzyw, którzy wczesne rozsady sadzą z wielodoniczek, a późne z rozsady rwanej z rozsadnika. Jednym z najbardziej popularnych modeli sadzarek Checchi&Magli jest Tex Drive Best. Uniwersalność tej maszyny pozwala na konfigurowanie sadzarek od jedno- do sześciorzędowych.

Minimalny rozstaw rzędów, jaki można uzyskać wynosi 40 cm, natomiast odległość między roślinami w rzędzie standardowo wynosi od 14 do 50 cm lub opcjonalnie do 82 cm. Napęd sekcji wysadzającej rośliny odbywa się za pomocą dwóch kół podporowo- -napędowych oraz przez WOM, przez który następuje przeniesienie napędu na poszczególne sekcje. Każda sekcja posiada niezależne zawieszenie, co pozwala na dokładne kopiowanie terenu.

W celu dokładnego wypoziomowania sadzarki przed sadzeniem można odpowiednio dociążyć lub odciążyć sekcje wysadzające przez sprężyny umieszczone na każdej z nich, w zależności od wagi pracowników siedzących na maszynie. Głębokość sadzenia roślin reguluje się za pomocą pokrętła w tylnej części sekcji. Regulację tę ułatwia dokładna skala. Ważną regulacją sadzarki jest możliwość szybkiej zmiany reakcji aparatu wysadzającego, co ma największy wpływ na jakość sadzenia. Regulacja rozstawu roślin w rzędzie odbywa się przez zmianę kół zębatych, które są w wyposażeniu standardowym. Dla klientów, którzy często zmieniają rozstaw sadzenia można zastosować przekładnię, która pozwoli na szybszą zmianę rozstawu.

Sadzarka karuzelowa Checchi&Magli model Tex Drive Best; fot. firmowe

AA

Informacja pochodzi z numeru 4/2015 miesięcznika „Warzywa”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEksperci: kryzys w handlu z Rosją każe zastanowić się nad strategią eksportu
Następny artykułWiększość Polaków odróżnia sok od napoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.