Sadzarka z Krukowiaka

Podczas –wrześniowych targów AgroShow w Bednarach Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK zaprezentowała kilka nowości: sadzarkę do czosnku, linię sortowniczą do cebuli i ziemniaków i system Seletron do prowadzenia precyzyjnych zabiegów ochrony roślin.O linii sortującej juz wspominaliśmy, poniżej krótki opis sadzarki.
 
Jest to propozycja dla rolników uprawiających czosnek na dużych areałach. Pozwala zastąpić ręczny sposób wysadzania czosnku w pełni zautomatyzowanym. Obecnie trwają testy maszyny, które mają zweryfikować założenia producenta odnośnie do jej wydajności. Krukowiak zamierza oferować opcje 3- i 4-rzędową. Napęd mechanizmów wysadzających odbywa się z kół i przenoszony jest za pomocą łańcuchów na każdą z sekcji. Tarcze oraz mechanizm wysadzający zostały ocynkowane dla ochrony przed korozją. Sadzenie odbywa się poprzez przeniesienie czosnku za pomocą chwytaków znajdujących się na tarczy z pojemników sadzarki do gleby. Średnia nasada czosnku to około 12 sadzonek na metr, jednak jest ona uzależniona od wielkości i jakości materiału. Prędkość robocza to 2-3 km/h.
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPoręczenia z BGK dla małych i średnich firm
Następny artykułElektryczny pastuch ochroni gospodarstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.