Systemy gąsienicowe Soucy Track

Firma Rolnictwo Precyzyjne oferuje systemy gąsienicowe Soucy Track dla ciągników kołowych, kombajnów, przyczep jednoosiowych oraz opryskiwaczy zaczepianych. Ich zaletą jest to, że w stosunku do kół tradycyjnych o tej samej szerokości wywierają nacisk mniejszy o 330%, dzięki temu możliwy jest wjazd w pole, wtedy kiedy jest taka potrzeba, nie niszcząc struktury gleby.
Szerokość ciągnika po montażu systemu gąsienicowego jest minimalnie większa w stosunku do opon o takiej samej szerokości, jak gąsienice.

Soucy Track jest czołowym producentem gumowych systemów gąsienicowych dla wojska. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na poligonach, od ponad 10 lat firma produkuje zestawy gąsienicowe dla rolnictwa. Zaletą Soucy Track jest to, że nie obciążają półosi tak, jak ma to miejsce w niektórych rozwiązaniach innych producentów. Montaż oparty jest na wykorzystaniu otworów i przetłoczeń fabrycznych, dzięki temu nie ma potrzeby zmian w konstrukcji maszyny. Gąsienice mają specjalne zęby, w które wchodzą elementy koła napędowego, dzięki temu nawet przy zbyt mało napiętej gąsienicy nie ma możliwości wystąpienia poślizgu pomiędzy gąsienicą a kołem napędowym. 
 

 
Soucy Track produkuje zestawy gąsienic dla ciągników o mocy od 30 do ponad 500 KM (szerokość gąsienic od 30 cm do 81,30 cm) oraz do kombajnów zbożowych. Ponadto stwierdzono, że wykorzystanie gąsienic wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa ze względu na poślizg nie przekraczający 3% oraz skraca się czas wykonania prac polowych.

Zaletą stosowania systemu Soucy Track jest możliwość uzyskania większych plonów, dzięki zmniejszeniu zagęszczenia gleby i poprawie stosunków powietrzno-wodnych w glebie.

Powierzchnia styku z podłożem jest w zależności od zastosowanych modeli gąsienic od 2,5 do 8 razy większa w stosunku do powierzchni styku opon, np. zastosowanie gąsienic o szerokości 813 mm z tyłu i 635 mm z przodu jest równoważne z założeniem 4 kół na każdą ze stron z oponami o szerokości 800 mm szerokości z tyłu oraz 3 – z przodu o szerokości opon 600 mm.

Prześwit ciągnika z gąsienicami nie ulega zmianie w stosunku do tradycyjnych kół. Łożyska i uszczelniacze zastosowane w systemach gąsienicowych są powszechnie dostępne. 

 
Najnowszymi produktami Soucy Track są gąsienice S-Tech, które posiadają dynamiczny napinacz gąsienic oraz prawie bezobsługową eksploatację systemów gąsienicowych, ze względu na zastosowanie bezobsługowego sworznia głównego i łożysk kół podporowych pracujących w kąpieli olejowej.

AA
Fot: firmowe

 
Artykuł pochodzi z numeru 6/2015 miesięcznika „Warzywa”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBardzo niskie ceny skupu porzeczek, producenci ponoszą straty
Następny artykułNowatorska metoda walki z barszczem Sosnowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.