Strona główna Tagi Maszyny ogrodnicze

maszyny ogrodnicze

Agrotech 2018

Od 16 do 18 marca 2018 r. w Kielcach odbywają się targi AGROTECH. To już po raz 24 rolnicy mają okazję zobaczyć przede wszystkim maszyny i urządzenia, ale również zapoznać się z ofertą wielu firm dostarczających środki do produkcji ogrodniczej.

Polagra-Premiery w Poznaniu

Od czwartku 18 do niedzieli 21 stycznia trwają w Poznaniu targi Polagra Premiery. Jest to już 7 edycja tej imprezy, organizowanej co dwa lata. W ciągu czterech dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprzedażowe na nowy sezon.

Macfrut 2018. Organizatorzy zapowiadają kolejne innowacje w programie

Organizatorzy targów Macfrut zapowiadają kolejne nowości podczas następnej edycji tych międzynarodowych targów ogrodniczych we Włoszech. Odbędą się w dniach 9-11 maja 2019 r. w Rimini.

Zagraniczna wizyta w małopolskich gospodarstwach

Dzisiaj wraz z Matthiasem Klemmem oraz Sławomirem Dońcem, przedstawicielami firmy Nufarm Europe GmbH, odwiedziliśmy gospodarstwa Romana i Elżbiety Jasonków oraz Edyty i Arnolda Kwiatków ze Złotnik, by porozmawiać na temat tegorocznej uprawy warzyw. 
 

Na jagody – z kombajnem

W Polsce mamy już kilkaset hektarów jagody kamczackiej. Właśnie zaczyna się sezon dojrzewania jej owoców. Na większych plantacjach trwają próby zbioru mechanicznego - do zestawu kombajnów połówkowych i zbierających z całego krzewu może wkrótce dołączyć nowa konstrukcja.
 

Złote medale Polagry – technika

21 stycznia w Poznaniu startują targi Polagra Premiery, które potrwają do 24 stycznia. Podczas ich zwiedzania warto zwrócić uwagę na produkty wyróżnione Złotymi Medalami Targów Polagra Premiery – w Strefach Mistrzów (pawilony 3, 5, 7) będzie można oddać swój głos na najciekawszy produkt. Wraz z oddawanymi przez internet (www.zlotymedal.mtp.pl) w ciągu miesiąca po zakończeniu targów wyłonią one zwycięzcę, który otrzyma Złoty Medal MTP – Wybór Konsumenta.

Systemy gąsienicowe Soucy Track

Firma Rolnictwo Precyzyjne oferuje systemy gąsienicowe Soucy Track dla ciągników kołowych, kombajnów, przyczep jednoosiowych oraz opryskiwaczy zaczepianych. Ich zaletą jest to, że w stosunku do kół tradycyjnych o tej samej szerokości wywierają nacisk mniejszy o 330%, dzięki temu możliwy jest wjazd w pole, wtedy kiedy jest taka potrzeba, nie niszcząc struktury gleby.

Zestaw Checchi & Magli AL-S14

Agregat AL-S14 marki Checchi &Magli należy do gamy maszyn służących do przygotowania zagonów z jednoczesnym rozkładaniem folii lub włókniny. 

Po Agro Show 2014

XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2014 już za nami. W ciągu czterech dni (od 19 do 22 września) imprezę zorganizowaną na terenie lotniska Bednary, podobnie jak przed rokiem odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy. 

Maszyny do porzeczek

4 czerwca, trzeciego dnia IV Międzynarodowej Konferencji Porzeczkowej IBA miały miejsce prezentacje maszyn przydatnych do pielęgnacji i zbioru porzeczek.