Dobrze znane i nowe propozycje od F&N Agro

Firma F&N Agro na teren Polski importuje produkty dwóch koncernów – liderów w branży agrochemicznej: FMC Corporation i NUFARM. Nazwa F&N Agro funkcjonuje na polskim rynku pod tą nazwą od 2003 r., ale część produktów z jej portfolio znanych jest już wiele lat. 11 lutego w Warszawie odbyła się doroczna konferencja prasowa firmy, podczas której przedstawiono znane i nowe propozycje dla rolnictwa i sadownictwa.

Wśród znanych produktów są nawozy marki Wuxal, do stosowania w uprawach zbóż, sadowniczych i warzywniczych. W ofercie firmy jest także Kileo 400 SL – środek chwastobójczy, w którego składzie jest glifosat (240 g/ l) i 2,4 D (160 g/ l). Może być on stosowany do zabiegów ścierniskowych i w sadach do utrzymania rzędów w ugorze. W herbicydzie tym zastosowano innowacyjny adjuwant coco aminę, co wpływa na wysoką skuteczność środka.

W palecie produktów F&N Agro już wkrótce pojawi się „chwastobójcza kapsuła na chwasty” – Avatar 293 ZC (obecnie środek ten jest w końcowej fazie rejestracji).  Środek ten będzie przeznaczony do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniakach. Zawiera dwie substancje aktywne o uzupełniającym się działaniu: chlomazon i metrybuzynę. Nowa formulacja ZC łączy w sobie stabilną, płynną zawiesinę mikrokapsuł chlomazonu i cząstki stałe metrybuzyny.

Dla producentów truskawek, warzyw pod osłonami i owoców z drzew pestkowych (m. in. morele, brzoskwinie) firma F&N Agro przygotowała także nowy produkt – Prolectus®. W składzie tego fungicydu znajduje się fenpyrazamina (50%) – nowa substancja czynna, jak dotąd nie używana  w ochronie roślin. Prolectus® jest nadal w końcowej fazie rejestracji. W etykiecie – instrukcji stosowania środka zawarto informacje o jego przydatności do zwalczania szarej pleśni w truskawkach (zalecana dawka 1,2 kg/ ha), szarej pleśni w winorośli, zwalczanie  moniliozy w uprawie brzoskwini, moreli i nektaryny, a także szarej pleśni w uprawach warzyw pod osłonami (papryka, pomidor, bakłażan, dyniowate). W przypadku truskawek karencja środka do tylko 1 dzień.

Fot. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Wieszołek, Tomasz Przybylski, Katarzyna Brycka, Piotr Daniel, Dr Manfred Weiser, Paweł Borkowski i Sławomir Doniec.
  
Dorota Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTrwa 57. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych
Następny artykułRolnicy protestowali na drodze nr 10 w Zachodniopomorskiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.