Jubileuszowa współpraca wydziałów chemii z BASF

Wydziały chemiczne czterech polskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego w 2015 roku będą świętowały swoje jubileusze wspólnie z firmą BASF. Umowa podpisana między uczelniami a firmą zakłada m.in. organizowanie wspólnych konferencji chemicznych i pikników naukowych.

Rok 2015 będzie obfitował w wiele wydarzeń związanych z chemią. Jubileusze będą obchodziły wydziały chemiczne czterech polskich uczelni. Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej uczci setną rocznicę powstania, a Politechniki Wrocławskiej – siedemdziesiątą rocznicę. Sześćdziesiąt lat istnienia będzie obchodził Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a jego odpowiednik na Uniwersytecie Wrocławskim – sześćdziesiątą rocznicę rozpoczęcia studiów chemicznych i dwudziestą rocznicę wydziału. Swoją 150 rocznicę świętować będzie firma BASF.

Z tej okazji zawarła ona porozumienie z dziekanami wszystkich czterech uczelni. Celem współpracy jest podkreślenie ważnej roli chemii w gospodarce i edukacji poprzez wspólne obchody jubileuszów.

Zgodnie z zawartą umową, w 2015 roku BASF wesprze najważniejsze wydarzenia akademickie, takie jak konferencje chemiczne i pikniki naukowe, chcąc w ten sposób dotrzeć do młodzieży studiującej. Wydarzenia odbędą się wiosną i latem 2015 roku.

„Wszyscy jubilaci w ciągu swojej długoletniej działalności – poprzez wiele aspektów takich jak edukacja młodych ludzi, badania i rozwój czy promocja wydarzeń naukowych – mieli swój wkład w rozwój polskiej chemii. Zbiegające się w czasie jubileusze są dobrą okazją do podkreślenia dorobku, możliwością ukoronowania wielu lat dobrych relacji oraz rozwijania współpracy. Współdziałanie biznesu i nauki jest korzystne dla obu stron, dzięki niemu wiedzę teoretyczną można połączyć z działaniami praktycznymi” – informuje BASF w przesłanym PAP komunikacie.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowy rok, stare kłopoty
Następny artykułZachodniopomorskie – usuwanie barszczu Sosnowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.