Mitsui Chemicals Agro kupiła 10% udziałów w Belchim Crop Protection

Japońska firma Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG) nabyła 10% udziałów w belgijskiej firmie Belchim Crop Protection NV. Obie firmy uzgodniły współpracę biznesową. "Wzmocni ona relacje pomiędzy firmami i prowadzić będzie do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych produktów, a także szybszego ich wprowadzania na rynek"  - informuje Belchim w komunikacie.

Obie firmy współpracowały już w zakresie rejestracji i komercjalizacji niektórych produktów MCAG (na polskim rynku np. akarycydu Milbeknock).Współpraca ta rozwijała się stopniowo w coraz większej liczbie krajów w Europie. „Długie cykle rozwojowe, zwiększone wymagania regulacyjne oraz rosnące koszty i zmiany na rynku to trudności, jakie napotykają wszystkie firmy agrochemiczne. Dlatego też obie strony zdecydowały się na zacieśnienie współpracy w rozwoju, rejestracji, wprowadzaniu do obrotu i sprzedaży produktów agrochemicznych”- poinformowano w komunikacie.

Mitsui Chemicals Agro, Inc. jest jedną z wiodących japońskich firm agrochemicznych, typu R&D, która dostarcza innowacyjne rozwiązania dla ochrony roślin.

Belchim Crop Protection działa na rynku europejskim już 30 lat. Założona w Belgii firma obecnie działa na całym świecie, osiągając obrót 460 milionów €.

Firma Mitsui Chemicals Agro jest obecnie drugą już japońską firmą R&D, po ISK Biosciences SA, współpracującą z firmą Belchim na podobnych zasadach.

Źródło: mat. firmy Belchim

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPZU podpisało umowę na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników
Następny artykułKapusta. Sposoby na zwiększenie sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.