Strona główna Tagi Belchim crop protection

belchim crop protection

Mitsui Chemicals Agro kupiła 10% udziałów w Belchim Crop Protection

Japońska firma Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG) nabyła 10% udziałów w belgijskiej firmie Belchim Crop Protection NV. Obie firmy uzgodniły współpracę biznesową. "Wzmocni ona relacje pomiędzy firmami i prowadzić będzie do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych produktów, a także szybszego ich wprowadzania na rynek"  - informuje Belchim w komunikacie.

Forum praktycznych rozwiązań

Belchim Crop Protection (BCP) zaopatruje branżę ogrodniczą w środki ochrony roślin. Dodatkowo firma skupia wokół siebie grupę ekspertów, w tym doradców oraz sadowników. Spotykają się z przedstawicielami BCP cyklicznie, aby omawiać bieżącą sytuację w uprawach oraz zapoznawać zapraszanych gości z nowościami w ofercie. Niedawne, IV Forum Ekspertów firmy Belchim odbyło się 22 czerwca w siedzibie grupy producentów owoców „Apple Team” w Zalesiu k. Grójca.

Z Belchimem w IPSadzie

III Forum Ekspertów Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o. urządziło w Kopanej koło Tarczyna, w siedzibie Instytutu Praktycznego Sadownictwa. Zgodnie z formułą spotkania zaproponowana przez organizatora tematyka była na bieżąco rozszerzana  odpowiedziami na pytania audytorium i uzupełniana dyskusją.

III Forum Ekspertów Belchimu

25 lutego Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o. zaprosił do siedziby Instytutu Praktycznego Sadownictwa w Kopanej koło Tarczyna na III Forum Ekspertów. Specjaliści-praktycy z różnych stron Polski wysłuchali omówienia produktów firmy, jej historii rozwoju oraz wykładów na temat aktualnych zagadnień w ochronie sadów przed chorobami i szkodnikami.

Chwasty i mszyce

Te dwa problemy są co roku  stałym „punktem programu” w ochronie sadów. Przegląd bieżącej sytuacji w sadach ze szczególnym uwzględnieniem tych grup szkodliwych organizmów oraz możliwości ich zwalczania produktami Belchim Crop Protection były tematem drugiego w bieżącym sezonie forum doradców zorganizowanym przez tę firmę, tym razem w obiekcie i sadzie Grupy Producentów Polsad Sp. z o.o. w Nosach Poniatkach.

Forum doradców

Drugie w bieżącym sezonie spotkanie doradców i sadowników firma Belchim Crop Protection zorganizowała  na terenie działania grupy producenckiej Polsad - w jej obiekcie logistycznym w Nosach Poniatkach oraz sadzie Dariusza Walendzika w Bronisławowie Osuchowskim. Głównym tematem były chwasty oraz ich zwalczanie, wiele mówiono także o mszycach.

Forum Ekspertów – inauguracja

Forum Ekspertów to nowa inicjatywa firmy Belchim, skupiająca przedstawicieli grup producenckich oferujących owoce z całej Polski. Pierwsze spotkanie pod tym szyldem, zorganizowane wspólnie z Instytutem Praktycznego Sadownictwa (IP SAD) odbyło się 3 marca w Tartaku Brzózkach.

Milbemektyna pod nową nazwą. Marka Milbeknock zastępuje Sumo

1 grudnia 2014 firmy Mitsui Chemicals Agro Inc. (MCAG) i Belchim Crop Protection poinformowały, że wszelkie prawa do dystrybucji akarycydu Koromite®/Milbeknock® na rynku europejskim zostały przyznane firmie Belchim Crop Protection.

O marchwi na spotkaniu Bejo Zaden

20 sierpnia w Jegłowniku k. Elbląga firma Bejo Zaden Poland zorganizowała spotkanie dla producentów marchwi, podczas którego przekazano wiele informacji z zakresu produkcji tego gatunku.

Rozszerzenie rejestracji Lentagranu 45 WP

W maju nastąpiło rozszerzenie rejestracji herbicydu Lentagran 45 WP. Decyzją Komisji Rejestracyjnej środek uzyskał rozszerzenie małoobszarowe w uprawach brokułu, kalafiora, kapusty brukselskiej oraz kukurydzy cukrowej. Wcześniej był dopuszczony do stosowania w uprawach cebuli, pora oraz kapusty głowiastej.