Podrabiane środki ochrony roślin w woj. świętokrzyskim

Na początku czerwca Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach wraz z funkcjonariuszami policji z Buska-Zdroju przeprowadzili wspólną akcję, w wyniku której ujawnili w Nowym Korczynie handel nielegalnymi środkami ochrony roślin.

Dzięki szybkiej i skutecznej akcji WIORiN w Kielcach i funkcjonariuszy policji z Buska-Zdroju udało się ujawnić prowadzenie nielegalnego handlu środkami ochrony roślin, jak również ustalono dostawcę podrobionego preparatu. Środki znalezione w trakcie przeszukania zostały zabezpieczone jako dowód w celu dalszego postępowania.

„Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali mieszkańca gminy Busko–Zdrój, którego podejrzewają o wprowadzanie do obrotu podrabianych środków ochrony roślin. Mężczyzna takie wyroby sprzedawał 37 – letniemu właścicielowi sklepu w gminie Nowy Korczyn. Ustawodawca za wprowadzanie do obrotów artykułów z podrobionym znakiem towarowym przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.”, jak czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

– Konsekwentne działania w walce z nielegalnym obrotem środkami ochrony roślin przynoszą coraz lepsze efekty – powiedział Tadeusz Łączyński, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 
Źródło: PIORiN

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię