Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765×100

Program Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2012

Tegoroczny „Program Ochrony Roślin Sadowniczych” wydany przez firmę Plantpress jest całkowicie nowym wydawnictwem w zmienionych: formie, treści zaleceń i zawartości informacji odnośnie środków ochrony roślin, które będą dostępne na półkach sklepowych w bieżącym sezonie.

Jedynie będące w sprzedaży
Stały nasz kontakt z producentami oraz dystrybutorami środków ochrony roślin, działającymi na polskim rynku procentuje informacjami pomocnymi w stworzeniu zestawienia składającego się tylko z tych zarejestrowanych w Polsce fungicydów, zoocydów i herbicydów, które będą dostępne w handlu w 2012 r. Zdarza się bowiem, że mimo zarejestrowania środka, firma zaniechała jego dystrybucji w naszym kraju. Dlatego też nasz „Program…” jest bardzo praktyczny, gdyż nie zawiera zbędnych  informacji o „balaście” niedostępnym sadownikom.

Nowości
Na liście  f u n g i c y d ó w (tabela 1) pojawiły się o dwa nowe środki Bellis 38 WG oraz Flint Plus 64 WG, oba to mieszaniny handlowe znanych polskim sadownikom substancji aktywnych, w łatwej i bezpiecznej w użyciu formie – granulatu. Umożliwią rotację i skuteczniejszą ochronę jabłoni i jabłek.

Zestawienie  z o o c y d ó w  powiększyło się (tab. 2) o środki Apacz 50 WG (granulat) oraz Coragen 200 SC (stężoną zawiesinę). Oba zawierają nowe, dotychczas nieużywane w polskim sadownictwie substancje aktywne, w formach gwarantujących bezpieczeństwo prawidłowo przygotowującym ciecz roboczą.


 Dobór  h e r b i c y d ó w  powiększył się o Devrinol 450 SC, środek w formie stężonej zawiesiny (tab. 3).

O preparatach, których rejestracje uległy rozszerzeniu oraz ograniczeniu, o mających podwójne rejestracje oraz o wycofanych z użycia informujemy szczegółowo na łamach naszych czasopism: „MPS Sad”, „Hasło Ogrodnicze”, „Informator Sadowniczy”, „Warzywa”.


Brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych (Monilinia fructigena), fot. K.Kupczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię