Przędziorki i pordzewiacze

Gospodarze konferencji: Urszula Filipecka
Ta grupa szkodników sprawia coraz więcej kłopotów coraz liczniejszej rzeczy sadowników. Jednocześnie kurczy się lista preparatów chemicznych, które można wykorzystywać w zwalczaniu tych roztoczy. Za to ciągle długa jest lista błędów, jakie sadownicy popełniają planując i przeprowadzając zabiegi ochronne w swoich uprawach. Wkrótce otrzymają nową pomoc - preparat Sumo 10 EC.

Zaprezentowano go 2 kwietnia na konferencji zorganizowanej przez Sumiagro Poland poświęconej skutecznemu zwalczaniu przędziorków i pordzewiaczy w uprawach sadowniczych.  Jest to akarycyd z zupełnie nowej grupy chemicznej, dzięki czemu przy jego używaniu nie będzie niebezpieczeństwa odporności (jak długo? – będzie zależało przede wszystkim od przemyślanego działania sadowników). Jego substancją aktywną jest zaliczana do laktonów milbemektyna. Jest ona otrzymywana w procesie fermentacji prowadzonej przez zasiedlający gleby mikroorganizm Streptomyces hygroscopicus. Preparat (kontaktowy i wgłębny) będzie przeznaczony do zwalczania wszystkich oprócz jaj letnich form przędziorków. W badaniach wykazywał bardzo długi czas (kilka tygodni) oddziaływania na szkodniki. 

Wkrótce na naszej stronie oraz w wiosennych numerach “Hasła Ogrodniczego” i “MPS Sadu” przedstawimy dokładniejsze dane na temat możliwości wykorzystania preparatu Sumo 10 EC.

pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię