Rozszerzenie rejestracji Lentagranu 45 WP

W maju nastąpiło rozszerzenie rejestracji herbicydu Lentagran 45 WP. Decyzją Komisji Rejestracyjnej środek uzyskał rozszerzenie małoobszarowe w uprawach brokułu, kalafiora, kapusty brukselskiej oraz kukurydzy cukrowej. Wcześniej był dopuszczony do stosowania w uprawach cebuli, pora oraz kapusty głowiastej.

Lentagran 45 WP jest herbicydem przeznaczonym do ochrony warzyw przed chwastami dwuliściennymi. Substancja czynna, pirydat, działa na chwasty w sposób kontaktowy. Mechanizm działania herbicydu polega na zahamowaniu procesu fotosyntezy u chwastów, przez co po 3–4 dniach od zabiegu zaczynają one zamierać. Do głównych gatunków chwastów wrażliwych na Lentagran 45 WP należą m.in. komosa biała, psianka czarna, szarłat szorstki oraz żółtlica drobnokwiatowa.

Zgodnie z nową etykietą preparat będzie można stosować raz w sezonie w dawce 1,5–1,66 kg/ha. Polskie doświadczenia w warzywach kapustnych, prowadzone przez firmę Belchim Crop Protection pokazują, że zastosowanie obniżonej dawki – 0,75 kg/ha pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów w walce z chwastami.

Na podstawie materiałów prasowych firmy Belchim Crop Protection

MB
Fot. K. Kupczak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolskie jabłka
Następny artykułNie samym jabłkiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.