Sadownicze tematy na Forum

3 grudnia firma Bayer CropScience po raz kolejny w tym sezonie gościła doradców sadowniczych na swoim Forum. W spotkaniu udział wzięła dość liczna grupa pracowników naukowych z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, którzy z praktykami podzielili się swoimi spostrzeżeniami nie tylko z bieżącego sezonu, lecz także przedstawili wyniki prowadzonych w porozumieniu z BCS badań w zakresie stosowania i skuteczności środków ochrony roślin z oferty BCS. 
Dr hab Beata Meszka (IO) i Tomasz Gasparski (BCS) podsumowali trudny sezon 2014 r. z licznymi wysiewami zarodników grzyba Venturia inaequalis i poinformowali o możliwościach, jakie w ochronie przed parchem jabłoni daje stosowanie w sadach programów włączających nowy fungicyd Luna Experience 400 SC (w trakcie procedury rejestracyjnej). 
 
Prof. dr hab Piotr Sobiczewski (IO) zwrócił uwagę zgromadzonych doradców na problemy ze zwalczaniem zarazy ogniowej po wycofaniu z użycia w sadach streptomycyny.

Dr hab Barbara Łabanowska natomiast omówiła problemy w ochronie jagodników przed roślinożernymi roztoczami i zasygnalizowała skuteczność środka Envidor 240 SC w tym zakresie (środek oczekuje na rejestrację). Mirosław Korzeniowski (BCS) przedstawił dotychczasowe wyniki badań prowadzonych w kraju i za granicą, w których do zwalczania szarej pleśni i chorób liści w truskawkach wykorzystywano m.in. zarejestrowany w 2014 r. produkt Luna Sensation 500 SC oraz produkt biologiczny Serenade ASO.

 
D. Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMilbemektyna pod nową nazwą. Marka Milbeknock zastępuje Sumo
Następny artykułSą przepisy ułatwiające krajom Unii zakazywanie upraw GMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.