Strona główna Tagi Forum doradców sadowniczych

forum doradców sadowniczych

Forum Doradców Sadowniczych: niestandardowy sezon pod znakiem trzech P

W Sadowniczej Stacji Badawczej firmy Bayer w Kozietułach Nowych, zlokalizowanej w gospodarstwie Agnieszki i Dariusza Cieślaków odbyło się 14 czerwca kolejne, a pierwsze w tym sezonie, terenowe spotkanie członków Forum Doradców Sadowniczych. Dyskutowano nad wieloma problemami dotykającymi gospodarstwa sadownicze w tym niestandardowym roku, a także o tym, co przed nami, z czym się trzeba będzie zmierzyć. Każdy z prelegentów, także uczestnicy szczególny nacisk kładli na: pogodę, produkcję i pozostałości – w efekcie spotkanie odbyło się pod znakiem trzech P.

Forum Doradców Sadowniczych – na podsumowanie pierwszej części sezonu

Pierwsze w tym sezonie spotkanie Forum Doradców Sadowniczych firmy Bayer odbyło się 9 czerwca w gospodarstwie Dariusza Cieślaka w Kozietułach Nowych.

Nowe i sprawdzone rozwiązania na Forum Doradców Sadowniczych

10 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie dla uczestników Forum Doradców Sadowniczych (fot. 1) zorganizowane przez firmę Bayer. Omówiono na nim narastający problem jaki stanowi Drosophila suzukii oraz oceniono zagrożenie ze strony patogenów wywołujących choroby drzew owocowych i stan przechowywanych owoców. Zaprezentowano także wyniki doświadczeń oraz nowe działania podjęte przez firmę Bayer CropScience.
 

Dla doradców sadowniczych

W dniach 1-2 grudnia br. w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie dla doradców sadowniczych zorganizowane przez firmę BASF. Było ono poświęcone nowemu produktowi, jakim jest Regalis® Plus 10 WG, który został zarejestrowany w Polsce jako regulator wzrostu 4 lutego 2015 r. (nr zezwolenia R-20/2015), innym preparatom z oferty BASF oraz warunkom pogodowym w bieżącym sezonie wegetacyjnym.

Na Forum Doradców Sadowniczych

Pierwsze w tym sezonie Forum Doradców Sadowniczych odbyło się 16 czerwca w  Sadowniczej Stacji Badawczej firmy Bayer CropScience w Kozietułach k. Mogielnicy w gospodarstwie Agnieszki i Dariusza Cieślaków.

Sadownicze tematy na Forum

3 grudnia firma Bayer CropScience po raz kolejny w tym sezonie gościła doradców sadowniczych na swoim Forum. W spotkaniu udział wzięła dość liczna grupa pracowników naukowych z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, którzy z praktykami podzielili się swoimi spostrzeżeniami nie tylko z bieżącego sezonu, lecz także przedstawili wyniki prowadzonych w porozumieniu z BCS badań w zakresie stosowania i skuteczności środków ochrony roślin z oferty BCS. 

W oczekiwaniu na rejestracje

W ramach Forum Doradców Sadowniczych działającego przy Bayer CropScience, podsumowaliśmy na ostatnim tegorocznym spotkaniu 3 grudnia w Lublinie mijający sezon. Kolejny w działalności BCS zapowiada się bardzo aktywnie, szczególnie z nowymi środkami ochrony roślin.

Sytuacja w sadach

Założeniem patronów Forum Doradców Sadowniczych jest, aby członkowie FDS co najmniej raz w sezonie mieli okazję zapoznać się z wynikami doświadczeń prowadzonych w Sadowniczej Stacji Badawczej firmy Bayer CropScience w Kozietułach. W bieżącym roku spotkanie takie miało miejsce 27 czerwca.