Wskazówki (2)

W dniu dzisiejszym, 17 kwietnia,  wykonaliśmy kolejną izolację otoczni parcha. Już 60% otoczni ma zarodniki workowe o barwie oliwkowej.
W tym tygodniu koniecznie należy wykonać zabieg preparatem miedziowym z dodatkiem jednego ze zwilżaczy: Silvet, Super Zwilżacz lub Slippa. Na razie a drzewach nie ma zielonej tkanki, ale pąki wszystkich odmian bardzo nabrzmiały, a 'Idareda' i 'Ligola' popękały. W najbliższych dniach otworzą się pąki pozostałych odmian. Jeśli przyjdzie deszcz, dojdzie do dużych wysiewów zarodników workowych parcha! Dlatego tuż po deszczu należy wykonać zabieg: Delan 700 WG (0,75 kg/ha) + Silvet lub Super Zwilżacz albo Slippa.

Bardzo proszę: nie lekceważcie Państwo tej informacji! Wszystkie infekcje do okresu pełnego zielonego pąka są najbardziej niebezpieczne i trudne do zwalczenia!

 
Adam Fura, Sandomierz, 17 kwietnia 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBezpiecznie zneutralizować pozostałości
Następny artykułLisy szczepione przeciw wściekliźnie również na Śląsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.