Cztery nowe odmiany malin z Holandii

Holenderski hodowca Advanced Berry Breeding wypuścił na rynek cztery nowe odmiany maliny owocującej na pędach jednorocznych. Jest to uzupełnienie oferty, na którą składały się dotychczasowe odmiany Kweli® i Kwanza®
 
 
Nowe odmiany to: Shani, Rafiki, Wengi i Jambo. Pierwsza z nich pozwala na wczesne rozpoczęcie produkcji. Nawet w warunkach słabych warunków świetlnych kwitnie i owocuje, przez co jest odpowiednia do uprawy zimowej w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Charakteryzuje się wysokim plonowaniem. 

Rafiki jest bardziej wszechstronną odmianą pod względem doboru obszaru produkcji. Hodowca określa ją jako przyjazną producentowi. Jest łatwa w uprawie i bardzo intensywnie plonuje. Jej pędy są pozbawione kolców. Owoce dobrze znoszą transport na długie dystanse i dobrze się przechowują.

Wengi – bardzo intensywnie plonuje tworząc jasnoczerwone owoce, które dobrze się przechowują i zachowują jakość w trakcie transportu. Przeznaczona jest do uprawy w klimacie umiarkowanych oraz w śródziemnomorskim.

Jambo charakteryzuje się żółtymi i jędrnymi malinami. Intensywnie plonuje i jest łatwa w uprawie.

Źródło: AB Breeding

RS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.