Deklaracje od producentów wina – do 31 sierpnia

KOWR przypomina, że producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terenie Polski, wpisani do ewidencji Ośrodka, są zobowiązani do złożenia deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia.

Producenci i przedsiębiorcy, którzy zostali wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2018/2019, są zobowiązani złożyć deklarację o:

  1. szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym;
  2. ilości win wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku gospodarczym;
  3. zapasach win lub moszczów winogronowych posiadanych w dniu 31 lipca 2018 r.;
  4. ilości usuniętych w poprzednim roku gospodarczym produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina lub moszczu winogronowego – w przypadku powstania obowiązku wycofania tych produktów, tzn. jeśli produkcja wina lub moszczu gronowego przekracza 25 hl rocznie.

Obowiązek złożenia deklaracji, o których mowa w pkt 2, 3 i 4, nie dotyczy producentów i przedsiębiorców wpisanych po raz pierwszy do ewidencji KOWR na rok gospodarczy 2018/2019.

Informacje dotyczące terminów i zakresu wszystkich deklaracji oraz wzory formularzy dostępne są na stronie KOWR. Deklaracje można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w kancelarii KOWR przy ul. Karolkowej 30.
 
Źródło: KOWR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDla miłośników grzybieni… również na talerzu
Następny artykułNiemieccy rolnicy otrzymają 340 milionów euro pomocy suszowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.