Magnus – nowa odmiana truskawki

W ofercie holenderskich hodowców, firmy Flevo Berry z Ens, znalazła się nowa odmiana Magnus. Magnus (wcześniej znana jako 10-81-17) to odmian późna o smacznych, jędrnych, jaskrawoczerwonych owocach. Jak informują hodowcy jest to alternatywa dla odmiany Malwina.
 
 
Zbiera się ją ok. 10 dni po odmianie Faith. Osiąga się z niej wyższe plony niż z Malwiny. Owoce dobrze się przechowują. Nadają się do sprzedaży bezpośredniej i w supermarketach, a także na eksport. 

Magnus wymaga więcej przestrzeni do wzrostu (zalecane jest sadzenie trzech roślin na m b.). Rośliny są tolerancyjne na większość chorób liści i korzeni, jednak trzeba w uprawie uważać na wciornastki i kwieciaki. 

Sadzonki oferowane są przez licencjonowanych szkółkarzy: Flevoplant, Van den Elzen, Henselmans, Kraege and SA Angier International. 

Źródło: Flevo Berry

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Rośliny Ozdobne” na Święta – nie tylko poinsecje
Następny artykułPink Lady. Włoskich sadowników czekają mniejsze zbiory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.