Maliny w tunelach

Fot. D. Łabanowska-Bury
31 maja w gospodarstwie Leszka Jakubiaka w Roguszynie k. Czerwińska  nad Wisłą odbyło się "Malinowe Factory 2014" - spotkanie dla osób zainteresowanych uprawą malin w tunelach.
Organizatorzy spotkania: Hortus Media i Haygrove, we współpracy z szeregiem firm z branży, pragnęli pokazać zgromadzonych w jaki sposób można w uprawie malin zastosować nowoczesne technologie.

W imprezie udział wzięły szkółki oferujące materiał nasadzeniowy: Agronom Berries, Poland Plants i Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Kusibab, które dostarczyły różnego typu sadzonki malin i jeżyn oraz firmy oferujące środki produkcji: nawozy oraz doradztwo z zakresu nawożenia i fertygacji (Yara Poland), konstrukcje tuneli i folię (Haygrove Poland), systemy nawadniające i sterujące nawożeniem (Poldrip), rozwiązania z zakresu ochrony biologicznej i chemicznej (Bayer CropScience, Syngenta), owady zapylające (Syngenta), doniczki, tkaniny, agrowłókniny, linki Agro Pet (Ceres International), preparaty poprawiające żyzność gleby i doradztwo (Boryna), systemy rusztowania dla roślin (Agropartners).

Konsultacji dla przybyłych producentów udzielali pracownicy firmy NIWA Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o. z Brzeznej. 

DŁB

Więcej zdjęć z Malinowego Factory w galerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.