Rosja: Konferencja Związku Jagodowego

Jagoda kamczacka
fot. P. Grel
Jutro, 21. Lutego, minie pierwsza rocznica powstania w Rosji organizacji zrzeszającej producentów, przetwórców i dystrybutorów owoców jagodowych. Pierwszym wyraźnym sygnałem działalności tej niekomercyjnej organizacji było zorganizowanie jeszcze w lutym ubiegłego roku międzynarodowej konferencji Jagody Rosji. Dzisiaj w Moskwie kończy się druga taka konferencja.

Rosyjscy plantatorzy jagodowych szacują, że zapotrzebowanie wewnętrznego rynku ich kraju na własne owoce jagodowe przewyższa 100 tys. ton. Obecnie z produkcji krajowej dociera na rynek zaledwie 10% tej ilości, zaś import (dane za 2017 r.) przewyższa 56 tys. ton owoców świeżych i 52 tys. ton mrożonych.

Celami powołanej przed rokiem wspólnej (!) organizacji skupiającej plantatorów, przetwórców i handlowców jest wymiana doświadczeń, usprawnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami, obrona branżowych interesów, obserwacja i kształtowanie rynku.

Wczoraj i dzisiaj obraduje w Moskwie druga konferencja Jagody Rosji, podczas której wszystkie powyższe wątki tematyczne są omawiane przez branżowych specjalistów z Rosji i z zagranicy.

za: berry-union.ru

PG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię